INŻYNIERKI 4.0

WIEDZA, DOŚWIADCZENIE, RELACJE - WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE „INŻYNIERKI 4.0” I POKIERUJ SWOJĄ KARIERĄ POD OKIEM EKSPERTÓW

Warszawa, 13 lutego 2020 – Zastanawiasz się, jak to, czego uczysz się na studiach wpływa na świat technologii? Chcesz się rozwijać w zawodzie inżyniera, ale trudno Ci wybrać konkretną ścieżkę kariery? A może chcesz zdobyć jak najwięcej wiedzy praktycznej zanim wejdziesz na rynek pracy? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, program „Inżynierki 4.0” organizowany przez Siemens jest właśnie dla Ciebie! Do 8 marca możesz wziąć udział w rekrutacji do 3. edycji i dać sobie szansę na lepszy start zawodowy. Zgłoś swoje uczestnictwo i wygraj szkolenia, mentoring i możliwość zwiedzenia fabryki jutra!

Kończysz studia inżynierskie, odbierasz dyplom, wyposażona w wiedzę akademicką jesteś gotowa do podjęcia pracy zawodowej. Stajesz przed wyborem swojej ścieżki kariery. Czy jesteś jednak do niego przygotowana? Dysponujesz odpowiednimi informacjami, znasz dostępne opcje? Wielu młodych inżynierów opuszcza uczelnie, nie zdając sobie sprawy z możliwości, jakie na nich czekają. Jednym z głównych celów programu „Inżynierki 4.0” jest uświadomienie studentkom bogactwa dostępnych dla nich ścieżek zawodowych. Niektóre z nich zostaną w przyszłości managerkami i prezeskami. Inne będą się specjalizować w danej dziedzinie, zostaną ekspertkami. Jeszcze inne zrobią karierę akademicką, będą szkolić przyszłe pokolenia. Bez względu na to, która z tych ścieżek jest dla nich właściwa, organizatorzy programu chcą, aby otrzymały one już na wstępie informacje niezbędne do dokonania wyboru.

„Świat, w którym młode inżynierki rozpoczynają dziś swoją karierę zawodową, jest światem potencjalnie nieograniczonych możliwości. Postęp technologiczny w ramach Industry 4.0 sprawia, że nieustannie powstają nowe zawody, o których jeszcze niedawno nie byliśmy w stanie nawet pomyśleć – mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska. – W takiej rzeczywistości wybór, przed którym stają absolwenci staje się niezwykle trudny, zwłaszcza, że nie zawsze zdają sobie sprawę z mnogości możliwych ścieżek zawodowych. Dzięki programowi Inżynierki 4.0 chcemy pomóc uzdolnionym studentkom nauczyć się zarządzać swoją karierą. Dajemy im bezpieczne środowisko do testowania różnych opcji w praktyce. Pod okiem doświadczonych mentorek i na bazie empirycznej mogą świadomie podjąć decyzję odnośnie swojej przyszłości.”.

„Inżynierki 4.0” to szansa na nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych, a nawet uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach branży przemysłowej dla najlepszych studentek. Ubiegłoroczne laureatki zostały m.in. panelistkami Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Podczas warsztatów ogłoszony zostanie też konkurs, w którym uczestniczki będą mogły wygrać certyfikowane szkolenia w firmie KUKA oraz mentoring w Siemensie. Dla studentek, które ukończą cały program, przewidziana jest też możliwość zwiedzania fabryki Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze. Zakład produkuje czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz baterie elektryczne do samochodów osobowych Mercedes-Benz i działa w duchu założeń Industry 4.0.

„Było warto aplikować do programu. Teraz, z perspektywy czasu, wiem, że ta decyzja była jedną z moich najlepszych. Spotkania z ekspertami Siemens i panią Prezes Dominiką Bettman uświadomiły mi, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach i można osiągnąć wszystko przez działanie i podejmowanie ryzyka” – mówi Aleksandra Chudzyńska, laureatka edycji 2019.

Patronat nad projektem edukacyjnym „Inżynierki 4.0” objęły: Ministerstwo Rozwoju, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Partnerami programu zostały firmy KUKA oraz Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Program zakłada zwiększanie kompetencji cyfrowych młodych kobiet w obszarze Industry 4.0. Jest skierowany do studentek polskich uczelni technicznych, które planują związać swoją przyszłość z zawodem inżyniera. Spośród zgłoszonych kandydatek organizatorzy zakwalifikują do programu 30 najlepszych studentek, na które czekają warsztaty prowadzone przez członków Zarządu Siemens oraz ekspertów firm partnerskich z zakresu technologii przemysłowej. Tematyka zajęć obejmować będzie zarówno wiedzę specjalistyczną z zakresu Industry 4.0, jak i dziedziny związane z rozwojem osobistym na rynku pracy.

Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej informacji i rejestracja: www.siemens.pl/inzynierki40

Więcej informacji: