AMP w Pływaniu

W dniach 10-12 czerwca 2021 roku reprezentacja UMG wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu. W zawodach naszą Uczelnię reprezentowali: Szymon Romaniec - WM, Mateusz Gwiazdowski - WM, Maciej Jurgiel - WN oraz Dominik Tuszyński - WZNJ.

W typach uczelni społeczno-przyrodniczych Mateusz Gwiazdowski na 50m stylem dowolnym zajął czwarte miejsce ze swoim życiowym rekordem na tym dystansie z wynikiem 0:24,74. Nasz drugi kraulista Maciej Jurgiel też na 50m stylem dowolnym uplasował się na 21 miejscu z czasem 0:28,06.

Po raz pierwszy na zawodach naszą Uczelnię reprezentował student pierwszego roku Dominik Tuszyński, który specjalizuje się w stylu klasycznym i to właśnie na 100m tym stylem z czasem 1:08,54 zajął czwarte miejsce.

Nasz najlepszy grzbiecista Szymon Romaniec zajął 5 miejsce na 50m stylem grzbietowym z wynikiem 0:28,13 a na 100m tym samym stylem zdobył brązowy medal z czasem 1:00,75.

Cała czwórka naszych zawodników popłynęła również w sztafecie 4x50m stylem dowolnym i w typach uczelni społeczno-przyrodniczych zajęła 4 miejsce z wynikiem 1:42,19.

Zespół do zawodów przygotował - mgr Mariusz Grabowski - trener sekcji pływackiej UMG.