NASZA ZAŁOGA PODCZAS AMP W REWIE

Akademickie Mistrzostwa Pomorza - Puck, fot. Katarzyna Nagły

W dniu 15.05.2021 w Rewie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza na jachtach klasy Puck. W rywalizacji wzięło udział 11 załóg reprezentujących sześć trójmiejskich uczelni. Naszą Uczelnię reprezentowały dwie załogi w składzie: Aleksandra Chmielewska (studentka WN) i Magdalena Kowalska (studentka WN) oraz Jędrzej Charłampowicz (pracownik KLiST) razem z Bartoszem Sadowskim (student WM) i Maciejem Liszką (student WM).

Warunki meteorologiczne były bardzo wymagające - słaby i zmienny wiatr wymagał od załóg dużej czujności w trakcie żeglugi. W tych trudnych warunkach udało się przeprowadzić 3 wyścigi. Po trudnej i wyrównanej walce rywalizację, trzeci raz z rzędu, wygrała załoga Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dowodzona przez Jędrzeja Charłampowicza. Na kolejnych stopniach podium znaleźli się: aktualny Mistrz Polski w klasie Omega Marcin Styborski wraz z załogą (Politechnika Gdańska) oraz Zbigniew Czubek wraz z załogą (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu). Załoga dowodzona przez Aleksandrę Chmielewską zajęła 8. miejsce.

J. Charłampowicz