Nasi żeglarze z brązowym medalem

fot. Tomasz Zięba

W dniach 24 - 27.05.2021 w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie. Naszą uczelnię reprezentowała załoga złożona z Bartosza Sadowskiego (IV rok WM) oraz Macieja Liszki (IV rok WM) dowodzona przez Jędrzeja Charłampowicza (pracownik KLIST).

Jak co roku regaty odbywały się na jachtach klasy Omega, z uwagi na brak posiadania takiej jednostki koniecznym okazało się wyczarterowanie jachtu na czas regat. Niestety, jak się okazało tuż przed regatami, wyczarterowana jednostka była nieszczelna i brała dużo wody. Pomimo tych przeciwności losu nasza załoga zakończyła regaty na wysokim 7. miejscu w klasyfikacji generalnej w stawce 74. jachtów, oraz zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie w kategorii USP (Uczelnie Społeczno-Przyrodnicze). Dzięki bardzo czujnej i konsekwentnej żegludze, pomimo wystawienia tylko jednej załogi, udało się zdobyć brązowy medal w klasyfikacji drużynowej w typie uczelni USP. Warto nadmienić, iż w ścisłej czołówce tylko załoga naszej Uczelni nie żegluje regularnie na jachtach klasy Omega, klas przygotowawczych oraz olimpijskich.

fot. Michał Szypliński
fot. Tomasz Zięba