Organizacja zajęć w semestrze letnim roku akademickiego 2020/ 2021 w Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Szanowni Państwo!

Przypominam, że zgodnie ze zmienionym kalendarzem rozkładu roku akademickiego 2020/2021 semestr letni rozpoczyna się 1 marca 2021 r.

W związku z aktualną sytuacją pandemiczną w kraju oraz obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury z dnia 16 października 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni morskich w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uprzejmie informuję, że zajęcia dydaktyczne w  semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021 są zaplanowane i będą realizowane zgodnie z dotychczasowymi zasadami, wprowadzonymi we wrześniu ubiegłego roku.

Oznacza to, że:

1. wszystkie zajęcia dydaktyczne na studiach wyższych (zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych), a także na studiach podyplomowych oraz w ramach innych form kształcenia mogą odbywać się w trybie zdalnym;

2. w salach oraz innych pomieszczeniach i obiektach dydaktycznych mogą być prowadzone:

• zajęcia, które z uwagi na swoją specyfikę nie mogą być realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w szczególności dotyczyć to może ćwiczeń laboratoryjnych przy aparaturze, zajęć terenowych, zajęć warsztatowych oraz zajęć praktycznych, które powinny być prowadzone w warunkach właściwych dla danego rodzaju działalności zawodowej lub w sposób umożliwiający nabycie przez studentów umiejętności praktycznych,
  • zajęcia dla studentów ostatniego roku studiów, zarówno na studiach pierwszego stopnia, jak i na studiach drugiego stopnia; możliwość ta dotyczy wszystkich form zajęć, a nie tylko tych o charakterze praktycznym;

3. możliwe jest również wykonywanie przez studentów badań koniecznych do przygotowania prac dyplomowych i projektów inżynierskich.

Wszystkie zajęcia realizowane przez studentów w sposób tradycyjny na terenie Uczelni mogą odbywać się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych w małych grupach, których liczebność należy dostosować do powierzchni sali lub pomieszczenia i wymaganego dystansu społecznego.

Na stronach wydziałowych znajdują się informacje o przyjętej organizacji na poszczególnych kierunkach studiów:

Jednocześnie, ze względu na dynamiczną i rozwojową sytuację epidemiczną w kraju należy wziąć pod uwagę możliwość zmiany zasad funkcjonowania uczelni i organizacji zajęć w trakcie trwania semestru letniego. O formie prowadzenia zajęć na poszczególnych semestrach, kierunkach i formach studiów decydują Dziekani i to oni będą Państwa informować o przyjętych rozwiązaniach.

Sambor Guze

Prorektor ds. Kształcenia