Stań za sterem własnej kariery!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet spotykamy się wokół tematu karier kobiet w branży morskiej. Zmieniający się rynek pracy wymaga rozwoju kompetencji, otwartości na zmianę, odwagi. Ekspertki z trzech obszarów branży morskiej - od badań przez HR po zarządzanie, opowiedzą o roli kobiet na morskim rynku pracy - o sukcesach i wyzwaniach. Będą to praktyczne i inspirujące historie o członkiniach załóg morskich, budowaniu CV oraz zdobywaniu kolejnych zawodowych szczytów. Zapraszamy wszystkie osoby, które interesuje tematyka karier kobiet w branży morskiej - bez względu na płeć czy miejsce zamieszkania. Spotkanie będzie nie tylko okazją do posłuchania ekspertek, ale także zadawania pytań i poznania nowych osób. Prowadzone będzie w języku polskim.

Dołącz do nas i zabierz ze sobą koleżankę!

9 marca, 18:00, spotkanie online

więcej informacji: https://kobiety.inkubatorstarter.pl/stan-za-sterem-wlasnej-kariery-spotk...

O prelegentkach

dr Iwona Królikowska - socjolog, wykładowca akademicki, trener. Pracuje w Akademii Marynarki Wojennej na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. Współpracuje jako trenerka z kilkoma ośrodkami kształcenia marynarzy, gdzie prowadzi zajęcia na poziomach: od marynarza do kapitana. Prowadzi badania naukowe z zakres edukacji morskiej, budowania karier morskich wśród kobiet marynarzy, przekwalifikowania zawodowego, adaptacji zawodowej. Autorka kilkunastu publikacji naukowych. Prowadzi działalność popularyzująca naukę i wiedzę o morzu będąc współpomysłodawcą i kierownikiem dwóch projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży: "Morza i oceany na wyciagnięcie ręki" oraz "A może morze?"

dr hab. Astrid Męczkowska-Christiansen, prof. AMW - badaczka problematyki społecznej, szczególnie zainteresowana zjawiskami leżącymi na "styku" problematyki edukacyjnej, społecznej i kulturowej. Od czasu podjęcia pracy w uczelni morskiej (Akademia Marynarki Wojennej, od 2013 r.) zainteresowana kulturowymi i edukacyjnymi kontekstami doświadczenia kobiet zatrudnionych w sektorze morskim oraz problematyką kształcenia kadr morskich. Doktor habilitowany w dziedzinie nauk humanistycznych (Uniwersytet Gdański 2007), profesor Akademii Marynarki Wojennej.

Dominika Sawa - specjalistka w rekrutacji i HR w branży inżynierii morskiej. Mieszka i pracuje od 10 lat w Holandii, wcześniej mieszkała też w UK i Hiszpanii. Pracuje z biurami projektowymi i stoczniami w Holandii oraz z inżynierami z całego świata.

Wydarzenie jest częścią cyklu działań pod nazwą "Kobiety też budują statki", https://kobiety.inkubatorstarter.pl/

Organizator: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Partner: Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte