Mistrzostwa Polski w klasie Omega

W dniach 23-25.09.2022 w Krynicy Morskiej odbyły się Mistrzostwa Polski w klasie Omega. Na starcie stanęło 25 jachtów w kategorii Standard oraz 20 w kategorii Sport. Wśród zawodników byli również reprezentanci Naszej Uczelni – Jędrzej Charłampowicz (pracownik KLiST), który startował w kategorii Standard, natomiast w kategorii Sport: Bartosz Sadowski (WM IV rok) oraz Oskar Maguda (WE II rok).

Organizatorzy zaplanowali rozegranie 12 wyścigów, jednak z uwagi na niedostateczne warunki wiatrowe udało się przeprowadzić 5 wyścigów w Standardzie oraz 4 w Sporcie. W kategorii Standard bezdyskusyjnie najlepsza była załoga z Jędrzejem Charłampowiczem w składzie, którzy w pięciu biegach dwukrotnie wygrali i raz byli na drugim miejscu stając się nowymi Mistrzami Polski! W kategorii Sport również udało się zdobyć medal: Bartosz Sadowski, wspierający załogę Michała Rucińskiego i Krystyny Kiczko, zdobył brązowy medal!

Nowi Mistrzowie Polski w kategorii Standard pływali w składzie: Michał Gajda, Bartosz Mach, Jędrzej Charłampowicz. Oskar Maguda wpierał załogę złożoną z Michała Smuszkiewicza oraz Marcina Piątka – w swoim debiucie w kategorii Sport zajęli oni 12 miejsce.