Otwarte Mistrzostwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w sudoku!

Zapraszamy wszystkich chętnych, pracowników i studentów UMG do udziału w pierwszych Mistrzostwach Uniwersytetu Morskiego w sudoku. Zawody odbędą się w poniedziałek, 23 maja, godz. 16.00 w auli im. Tadeusza Meissnera.

Sudoku jest obecnie jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie. Zostało wynalezione przez Amerykanina Howarda Garnsa w 1979 r. i opublikowane pod nazwą Number Place. Dzisiejsze wersja rebusu pojawiła się po raz pierwszy w Japonii w 1986 r. Międzynarodową sławę zyskała dopiero w 2005 r. Sudoku to łamigłówka, której celem jest wypełnienie diagramu 9x9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3x3 znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9.

Zgłoszenia osób chętnych do uczestnictwa w zawodach przyjmowane są do poniedziałku 23 maja, godz. 15.00 drogą elektroniczną na adres: biuroatswfis.umg.edu.pl

Załączniki:

B. Tobieński