Pokaż, że morze Cię kręci i wygraj 10 tysięcy złotych!

Gdynia i morze to jedno, a co łączy film, gospodarkę morską i Gdynię? Morze od wieków stanowi artystyczną inspirację, dlaczego więc nie wykorzystać go w filmie promującym pracę w gospodarce morskiej? Jeśli jesteś kreatywny, film to Twoja pasja, a przy tym mieścisz się w przedziale wiekowym 20-35 lat – spróbuj swoich sił w konkursie „Morze mnie kręci”! Wystarczy, że zgłosisz swój pomysł do konkursu na film o gospodarce morskiej. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: 10 tysięcy złotych na realizację filmu reklamowego lub promocyjnego pod okiem profesjonalnych ekspertów, warsztaty w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz wsparcie eksperckie i techniczne na etapie realizacji projektu.

Konkurs filmowy „Morze mnie kręci” organizowany we współpracy z Pomorską Fundacją Filmową, jest od lat wydarzeniem towarzyszącym Forum Gospodarki Morskiej. Poprzez wyjątkowe i oryginalne produkcje filmowe podejmujące tematykę branży morskiej, ma na celu prezentować atrakcyjny obraz oraz szanse zawodowe w tym obszarze, uwzględniając w szczególny sposób Gdynię, miasto w którym biznes w znaczącej mierze opiera się na morzu.

Tytuł konkursu „Morze mnie kręci” mówi wszystko. Jeżeli szum fal to dla Ciebie coś więcej niż tylko dźwięk, a dodatkowo potrafisz w wyobraźni stworzyć krótki film, to teraz możesz zdobyć finansowanie na swoje dzieło. Gdynia od lat wspiera młode talenty i jako miasto filmu szczególnie stawia na rozwój ambitnych i kreatywnych artystów. Niech morze nie tylko twórczo inspiruje, ale i będzie miejscem pracy dla osób, które chcą zmieniać i wciąż ulepszać branżę morską, będącą w Gdyni jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki – zachęca Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Przypomnijmy, że konkurs posiada już bogatą filmową tradycję, a nagrodzone produkcje do tej pory cieszą się dużą popularnością w mediach oraz serwisach społecznościowych. Zeszłoroczny film pt. „Lunapark” autorstwa Rafała Kaczmarka i Macieja Michałowskiego zdobył uznanie jury dzięki nietuzinkowemu podejściu do tematu. „Lunapark” to kameralna i równocześnie humorystyczna opowieść o pasji charakteryzującej ludzi pracujących w gospodarce morskiej. Film wywołuje u widza uśmiech, a przy okazji przekazuje skuteczny i prosty komunikat o tym, że praca w gospodarce morskiej może być też jednocześnie hobby.

(1) Watch | Facebook

Jakie są zasady konkursu?

Aby przystąpić do konkursu filmowego „Morze mnie kręci”, należy przedstawić swój pomysł na maksymalnie 3-minutowy film promocyjny lub reklamowy dotyczący sektora gospodarki morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Gdyni. Konkurs skierowany jest do miłośników filmu w wieku od 20 do 35 lat, osób studiujących lub już posiadających wykształcenie z zakresie filmu, sztuki, nauk humanistycznych, ale też amatorów z pasją. Pomysł na wideo może zostać zgłoszony przez jednego uczestnika lub maksymalnie dwie osobyZgłoszenia przyjmowane są do 18 lipca na adres e-mailowy: infoatgsf.pl.

Konkurs „Morze mnie kręci” jest jednym z niewielu w Polsce podczas którego  warsztaty realizowane są przez zawodowców z branży filmowej i reklamowej, w efekcie czego powstaje profesjonalny film reklamowy. Są one wyjątkową okazją dla młodych ludzi z całej Polski na dokształcenie się w specjalistycznym kierunku, a jednocześnie dającym im zawodowe narzędzia do zdobycia w przyszłości bardzo ciekawej profesji – mówi Jerzy Rados, dyrektor Gdyńskiego Centrum Filmowego i jeden z członków Kapituły Konkursu.

Nadesłane pomysły oceni Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą m.in. Filip Marczewski – reżyser i scenarzysta, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Jan Majle – copywriter, autor wielu kampanii reklamowych, odpowiedzialny za kreację komunikacji czołowych marek obecnych na polskim rynku, czy Robert Gliński – popularny reżyser filmowy i producent.

Atrakcyjne nagrody i debiut na szklanym ekranie

W tegorocznej edycji konkursu do wygrania jest 10 tysięcy złotych na realizację filmu reklamowego lub promocyjnego, który poprzedzą profesjonalne warsztaty z ekspertami w Gdyńskiej Szkole Filmowej dla autorów wybranych pomysłów. Zwycięska produkcja zadebiutuje również na „wielkim” ekranie. Film zostanie zaprezentowany publiczności 14 października podczas FGM Gdynia 2022. Będzie także udostępniony na stronach i w mediach społecznościowych organizatorów konkursu i partnerów Forum.

Regulamin konkursu „Morze mnie kręci” dostępny jest na stronie www.forum.gdynia.pl.
Konkurs organizowany jest przez Miasto Gdynia oraz Pomorską Fundację Filmową w Gdyni prowadzącą Gdyńską Szkołę Filmową.

Biuro Promocji i Komunikacji