7. edycja wolontariatu „IT FOR SHE Kids”

7. edycja wolontariatu „IT FOR SHE Kids”

„IT for SHE Kids” to program wolontariacki, w ramach którego aktywne studentki kierunków informatycznych i technicznych będą w miesiącach lipiec-październik 2023 prowadzić zajęcia z programowania i nowych technologii dla dzieci ze szkół podstawowych z małych miejscowości i wsi w całej Polsce.

Celem programu jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci, promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego.

Chcesz włączyć się do programu w roli ekspertki od nowych technologii? Weź udział w szkoleniu dla wolontariuszek z udziałem znakomitych ekspertów z czołowych firm branży Tech&IT.

To właśnie oni - jako Mentorki i Mentorzy - pomogą Ci w przygotowaniu warsztatów, zapewniając nie tylko wsparcie merytoryczne, ale również wspaniałe pomoce naukowe, takie jak SkriBot robot, SkriKit bricks, LEGO Mindstorm, Dash and Dots, drukarki 3d.

Projekty edukacyjne "IT for SHE Kids" będą realizowane w ramach Programu wolontariatu "IT for SHE 2023" oraz Program Projektor we współpracy z firmą Skriware dla dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce.

Wybierz szkołę i termin, w którym chcesz poprowadzić 2-3 dniowe zajęcia. Zorganizuj swoje projekty edukacyjne dla najmłodszych w zespole 2-osobowym! Możesz zgłosić się ze znajomą lub samodzielnie.

Nabór do programu wolontariackiego trwa do 31 maja 2023. Aby się zgłosić, wypełnij formularz zgłoszeniowy: Wolontariat "IT for SHE" Kids 2023 (google.com)

Regulamin i szczegóły programu znajdziesz na: http://www.itforshe.pl/pl/#wolontariat

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

B. von Schada Borzyszkowska
26.04.2023