Nadużycia w bankowości „od zaplecza". Skąd się biorą i jak się bronić?”- ogólnopolski wykład online

Biuro Karier Studenckich zachęca studentów UMG do udziału w ogólnopolskim wykładzie online pt.: „Nadużycia w bankowości „od zaplecza". Skąd się biorą i jak się bronić?”.

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w ogólnopolskim wykładzie online Bartosza Wójcickiego, Dyrektora Biura Usług Antyfraudowych BIK pt.: „Nadużycia w bankowości „od zaplecza". Skąd się biorą i jak się bronić?”.

Wykład online odbędzie się 10 maja 2023 r. o godz. 11:30 na platformie ClickMeeting.

Temat: Nadużycia w bankowości „od zaplecza". Skąd się biorą i jak się bronić?

Czas trwania wykładu: 60 minut + 10 min sesja pytań

Prowadzący wykład: Bartosz Wójcicki, Product Owner Strumień Antyfraudowy, Biuro Informacji Kredytowej

Tematyka wykładu:

  • Geneza nadużyć w bankowości
  • Podstawowe typy nadużyć
  • Przykłady ataków
  • Jak się bronić przez atakami - podstawy
  • Jak banki bronią się przez atakami
  • Rola BIK w ochronie sektora bankowego.

Prelegent: Bartosz Wójcicki

Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od początku swojej pracy zawodowej związany był z szeroko rozumianym obszarem bezpieczeństwa. Od 2008 r., w sektorze finansowym, w obszarze przeciwdziałania przestępstwom dokonywanym na szkodę banków. Kierował departamentem odpowiedzialnym za zarządzanie ryzkiem operacyjnym, w tym prewencję przestępstw, ryzykiem compliance oraz AML. Posiada doświadczenie związane z ochroną danych osobowych oraz ochroną osób i mienia. Od 2014 r. rozwija portfolio produktów antyfraudowych oferowanych przez Biuro Informacji Kredytowej, mających na celu ochronę sektora finansowego (banki, firmy leasingowe, firmy pożyczkowe) przed wyłudzeniami. Jest współtwórcą Platformy Antyfraudowej BIK. 

W wykładzie online można uczestniczyć na dwa sposoby:

1. Rejestrując się indywidualnie, poniżej link rejestracyjny wraz z instrukcją lub

2. Zachęcamy pracowników naukowo-dydaktycznych do udostępnienia w czasie rzeczywistym transmisji online podczas swoich zajęć na ekranie w sali wykładowej. Rejestruje się wykładowca, natomiast studenci oglądają wykład w sali na ekranie.

Rejestracji na wykład online można dokonać od razu po otrzymaniu maila, sugerujemy nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu:

Aby zarejestrować się na wykład, prosimy o kliknięcie w poniższy link - należy wpisać imię, nazwisko, nazwę uczelni, liczbę studentów na wykładzie (wpisać liczbę w przypadku, gdy wykład jest transmitowany w sali) oraz adres e-mail:

www.nzb.pl/wykład-BIK

Po zarejestrowaniu się otrzymacie Państwo wiadomość e-mail, zawierającą link do wykładu online, która zostanie wysłana na adres e-mail wskazany podczas rejestracji (gdyby nie było maila w skrzynce głównej należy sprawdzić Spam lub inne foldery poczty).

Wykład online ma charakter interaktywny dzięki możliwości zadawania pytań i dzielenia się własnymi opiniami na czacie. Czat będzie moderowany.

WAŻNE: W wykładzie online można uczestniczyć korzystając najlepiej z komputera/laptopa (także można korzystać ze smartfonu lub tabletu) używając aktualnej przeglądarki internetowej: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari lub Edge. Najlepiej skorzystać z najaktualniejszej wersji przeglądarki Google Chrome.

CERTYFIKAT: Każdy uczestnik wykładu (zarejestrowany indywidualnie) otrzyma po wykładzie maila z podziękowaniem wraz z linkiem do certyfikatu uczestnictwa (wystawiony na podane podczas rejestracji Imię i Nazwisko).

 

Serdecznie zapraszamy studentów, koła naukowe i wykładowców.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

M.Charemska
08.05.2023