Zaproszenie do wzięcia udziału w Stena Line Propeller Prize Hackathon

Pomorski Park Naukowo Technologiczny oraz Blue Park Karlskrona gorąco zachęcają studentki i studentów ostatniego roku studiów licencjackich i magisterskich do wzięcia udziału w hackathonie przeprowadzanym pod patronatem znanego w branży morskiej operatora floty promowej, Stena Line.

Uczestnicy hackathonu powalczą o nagrodę Stena Line Propeller. Turniej, który po raz pierwszy otwarty jest dla studentów z Polski, odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia w szwedzkiej Karlskronie. Stena Line Jest jednym z największych na świecie operatorów promowych dysponującym nowoczesną flotą statków i rozległą siecią tras w Europie. Koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i innowacjach, operator jest zaangażowany w dostarczanie niezawodnych i wydajnych rozwiązań w ramach pasażerskiego i towarowego transportu morskiego.

Jeżeli studiujesz na ostatnim roku studiów licencjackich lub magisterskich na takich kierunkach, jak: zarządzanie, informatyka, biotechnologia, inżynieria lub ochrona środowiska, transport, logistyka czy też innych, związanych z branżą morską, to idealnie wpasowujesz się w profil kandydatów, którzy mogą stanąć do wyzwań postawionych przed nimi w turnieju.

Korzyści płynące z udziału w hackathonie

Stena Line Propeller Prize Hackathon to nie tylko konkurs - to platforma dla studentów, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności, poszerzać sieć kontaktów i zdobywać praktyczne doświadczenie. Problemy zadane uczestnikom podczas turnieju są oparte na rzeczywistych przypadkach przedstawionych przez przewoźnika. Koszty podróży i zakwaterowania polskich uczestników pokrywane są przez organizatorów.

Formuła turnieju

Uczestnicy zostaną przydzieleni do interdyscyplinarnych, anglojęzycznych zespołów, których zadaniem będzie opracowanie w ciągu 24 godzin propozycji rozwiązania postawionego przed nimi zadania. Problematyka dotyczyć będzie branży morskiej, a zaproponowane przez uczestników rozwiązanie powinno być innowacyjne i zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 kwietnia 2024 roku.

Więcej informacji na temat Stena Line Propeller Prize Hackathon znajduje się tutaj.

Powodzenia!

W. Edmunds