Zaproszenie na inaugurację roku akademickiego

Fot. Cezary Spigarski, www.oficynamorska.pl

„Świadomy obowiązków studenta Uniwersytetu Morskiego w Gdyni…”

JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Senat Uniwersytetu Morskiego w Gdyni serdecznie zapraszają wszystkich studentów I roku na uroczystą inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się w sobotę 5 października 2024 r. o godz. 11.00 przy Nabrzeżu Pomorskim – miejscu cumowania żaglowca szkolnego Dar Młodzieży.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego jest świętem całej społeczności akademickiej, która z radością wita nowych studentów w murach naszej uczelni. Nie może Ciebie zabraknąć!

Wierni tradycji

Uniwersytet Morski w Gdyni jako najstarsza morska uczelnia w Polsce z dumą pielęgnuje morskie tradycje, dlatego Twoja inauguracja będzie miała wyjątkową, marynarską oprawę. Orkiestra, ślubowanie na sztandar, kompania honorowa, immatrykulacja na pokładzie żaglowca, ciemnogranatowe mundury, to wszystko sprawi, że tego dnia poczujesz się bardzo wyjątkowo!

Zabierz rodzinę

Zostałeś studentem niezwykłej uczelni i jest to powód do dumy – świętuj ten wyjątkowy dzień w towarzystwie swoich najbliższych.

Próba generalna

Jesteś czynnym uczestnikiem uroczystości, a więc musisz poznać kilka zasad Ceremoniału Morskiego, aby tego dnia wypaść znakomicie, tak jak na studenta Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przystało.

Próba generalna odbędzie się w piątek 4 października 2024 r. o godz. 15.00 na Molo Południowym w Gdyni (vis a vis Akwarium Gdyńskiego).

…Ślubuję uroczyście bronić honoru polskiej bandery oraz dochować jej wierności".

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

• Hymn państwowy i podniesienie flagi państwowej

• Przemówienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita

• Ślubowanie oraz immatrykulacja studentów i doktorantów I roku