Mój UMG

Zuza
Wydział Elektryczny
Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Rzetelnie przekazana wiedza i to nie tylko ta teoretyczna, ale również zajęcia praktyczne pozwoliły mi odnaleźć się na rynku pracy. Studia na Wydziale Elektrycznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni nie muszą wiązać się z karierą oficera elektryka, pracę można znaleźć także na lądzie, jako automatyk, projektant, czy programista.

Paulina
Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa
Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Długo zastanawiałam się nad wyborem kierunku dla siebie. Po ukończeniu liceum o profilu biol-chem-mat, wiedziałam tylko, że interesuje mnie przyszłościowy kierunek, tytuł inżyniera oraz uczelnia z tradycją. To wszystko znalazłam na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, na kierunku Towaroznawstwo.

W trakcie studiów zdobywam przydatną wiedzę, którą następnie wykorzystuję w praktyce podczas zajęć laboratoryjnych. Towaroznawstwo daje mi możliwość, zdobywania informacji na temat towarów, konsumenta, zarządzania jakością i wiele innych- nierozerwalnych z ówczesnym rynkiem.

Jestem członkiem kół naukowych dzięki czemu mogę pisać artykuły i uczestniczyć w licznych konferencjach branżowych. Przynależność do Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni umożliwia mi natomiast rozwijanie swoich pasji związanych ze śpiewem. Poznałam tu wielu miłych i pomocnych studentów oraz sympatycznych pracowników uczelni. Dzięki dofinansowaniom mogłam wziąć udział w szkoleniach, wymianie polsko-niemieckiej oraz obozie narciarskim. Serdecznie polecam studia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni na kierunku Towaroznawstwo.

Ada
Wydział Mechaniczny

Cześć!

Mam na imię Ada i jestem studentką IV roku Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na specjalności Eksploatacja Siłowni Okrętowych i Obiektów Oceanotechnicznych.

Wybrałam te studia z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest moje zamiłowanie do mechaniki. Nie chciałam jednak być mechanikiem samochodowym. Wymarzyłam sobie coś większego, więc zapadła decyzja o mechanice okrętowej. Był to dobry wybór, gdyż Uniwersytet Morski w Gdyni daje praktycznie nieograniczone możliwości samorealizacji w zakresie przyszłego zawodu.

Na Wydziale Mechanicznym jest wiele nowoczesnych, dobrze wyposażonych laboratoriów. Mamy symulator siłowni okrętowych, który rzeczywiście bardzo praktycznie przygotowuje studentów do pracy na statku. Wykładowcy przekazują nam ogrom wiedzy, nie tylko teoretycznej, ale również praktycznej.

Jestem jedną z trzech kobiet na roku. Studia nie należą do łatwych. Jednak zawsze mogłam liczyć na pomoc kolegów z roku, czy prowadzących dany przedmiot. Dzięki studiom na Uniwersytecie Morskim w Gdyni miałam możliwość wzięcia udziału w międzynarodowych, prestiżowych konferencjach i spotkaniach.

Na Wydziale Mechanicznym działają dwa koła naukowe, w których można rozwijać swoje zainteresowania. Na szczególną uwagę zasługują praktyki. Pierwsze praktyki odbywają się na Darze Młodzieży. Jest to niezwykła przygoda, podczas której student przechodzi (jak ja to nazywam) “próbę charakteru”. Przez dwa miesiące poznajemy ułamek morskiego życia. Życia z dala od rodziny, gdzie pracuje się 7 dni w tygodniu. Życia w jednym miejscu, często przez kilkanaście dni bez zejścia na ląd. Jednak jest wiele rzeczy, których nigdy nie zrobisz, nie będąc studentką UMG. Gdzie indziej jak nie na praktyce morskiej jest możliwość wejścia na maszt, klarowania i stawiania żagli, bezpośredniej nauki od oficerów mechaników w siłowni okrętowej, czy obserwowania skaczących przy dziobie delfinów. Takie momenty przywołują później wiele miłych wspomnień.

Na pytanie jak czuję się jako kobieta na Wydziale Mechanicznym, gdzie znaczną większość stanowią mężczyźni odpowiadam - normalnie! Nie ma znaczenia jaką masz płeć. Liczy się Twoje zaangażowanie, wysiłek włożony w naukę oraz chęci. Jeśli się wahasz, czy poradzisz sobie na uczelni technicznej, jaką jest Uniwersytet Morski w Gdyni, zapewniam, że tak! Otrzymasz tutaj pełne wsparcie, będziesz mogła uczyć się od najlepszych i z pewnością w sposób wzorowy przygotujesz się do wybranego zawodu. Głowa do góry! Podbijaj świat z UMG!

Absolwenci o UMG

Dulce z Angoli

absolwentka Wydziału Przedsiębiorczości i  Towaroznawstwa
Kierunek: Innowacyjna Gospodarka

Profesjonalizm i otwartość kadry akademickiej, dostęp do materiałów dydaktycznych, ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne, to były aspekty niezwykłe i zawsze obecne przez cały okres studiów. Studia w Akademii Morskiej w Gdyni pomogły mi zrozumieć jak w rzeczywistości działa gospodarka, gdyż nauczyłam się wykorzystywać wiedzę teoretyczną do rozwiązywania codziennych problemów w praktyce. Dzięki tej wiedzy będę mogła lepiej służyć mojemu krajowi.

Sylwia

absolwentka Wydziału Mechanicznego i Wydziału Nawigacyjnego

Swoją edukację na Uniwersytecie Morskim w Gdyni ukończyłam na Wydziale Mechanicznym oraz Nawigacyjnym. Na obu wydziałach poznałam wspaniałą kadrę akademicką, dzięki której miałam możliwość kształcenia się w dobrze zaopatrzonych laboratoriach i na symulatorach.

W czasie studiów aktywnie brałam udział w życiu uczelni. Uczestniczyłam w wydarzeniach promocyjnych. Byłam przewodniczącą komisji stypendialnej i koła naukowego.

Chęć dalszego samorozwoju oraz życzliwe podejście wykładowców zadecydowało o tym, że postanowiłam pozostać na Uniwersytecie Morskim w Gdyni i kształcić przyszłych magistrów inżynierów.

Polecam tę uczelnię każdemu, kto marzy by pracować na morzu i lądzie.