Sport i więcej ...

W wolnym czasie studenci naszej Uczelni zachęcani są do różnorodnej aktywności: społeczno-politycznej, naukowej, kulturalnej, twórczej oraz sportowej. 

W UMG działa Parlament Studentów oraz samorządy wydziałowe, a przedstawiciele tych gremiów biorą udział w pracach Rad Wydziałów i Senatu Uniwersytetu Morskiego. 

W Uczelni działają również chór i liczne koła naukowe. Pełna lista organizacji i zrzeszeń studenckich znajduje się w dziale dla studentów.

Odzwierciedleniem długoletnich tradycji żeglarskich uczelni jest Ośrodek Żeglarstwa i Sportów Wodnych. Ośrodek uczestniczy w zlotach, rajdach i regatach żeglarskich. Organizuje na własnych jachtach szkolenia żeglarskie, rejsy stażowo – szkoleniowe, rajdy oraz imprezy integracyjne. Aktywnie promuje Uczelnię i działa na rzecz wychowania morskiego. 

Jako Uczelnia hołdująca ceremoniałowi morskiemu, Uniwersytet Morski w Gdyni ma własną Kompanię Reprezentacyjną, która stanowi elitarną wizytówkę Uczelni pielęgnującą morskie tradycji Polski. Do jej głównych zadań należy organizacja, zabezpieczenie i oprawa uroczystości organizowanych przez Uczelnię oraz udział w innych oficjalnych wydarzeniach. Kompanię tworzą studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, pracownicy Uczelni, a także pasjonaci elitarnych grup, którzy przejdą pozytywny proces rekrutacji i chcą doskonalić sztukę musztry indywidualnej oraz zespołowej. Nabór do Kompanii organizowany jest co roku, w trakcie trwania roku akademickiego. 

Dla tych, którzy szczególnie pasjonują się sportem, Uczelnia ma do zaoferowania różnorodne sekcje sportowe m.in.: piłki siatkowej, koszykowej, a także ręcznej i nożnej, żeglarstwa, pływania oraz sztuk walki. 

Doskonałe miejsce spotkań to klub studencki Bukszpryt, który jest tradycyjnym już miejscem licznych imprez rozrywkowych. Co roku organizowane są tu: otrzęsiny, andrzejki, wieczór międzynarodowy, Dzień Hotelarza, Wieczór Absolwenta, koncerty szantowe.

Dołączając w czasie wolnym do zajęć z naprawdę szerokiej oferty Uczelni, można nie tylko nauczyć się nowych rzeczy, sprawdzić i wykazać, ale także spędzić czas wśród ludzi aktywnych, którzy razem tworzą grupę ciekawych i wspierających się osób. Tworzą prawdziwą brać morską o licznych zainteresowaniach i ambitnych celach. Tu naprawdę nie można się nudzić!

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni