O Chórze

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją Karola Hilla to pierwszy akademicki chór działający w tym mieście. Chór powstał jesienią 2001 roku i od tego czasu zrzesza studentów, absolwentów, pracowników i sympatyków Uczelni.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory reprezentujące różne epoki: od średniowiecza po współczesność, od małych form a’ cappella po wielkie dzieła wokalno-instrumentalne. Swoimi występami chór regularnie uświetnia wydarzenia kulturalne, konferencje naukowe, uroczystości kościelne i akademickie - nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Poza koncertami formacja ma w swoim dorobku płyty CD, nagrania radiowe i telewizyjne, w tym udział w pełnometrażowej produkcji filmowej.

Chór promuje Uniwersytet również poprzez udział w międzynarodowych wymianach chóralnych. Jest laureatem licznych nagród zdobytych podczas konkursów i festiwali w kraju i zagranicą (Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy, Rumunia, Litwa).Z powodzeniem śpiewa na największych koncertach w Polsce. Latem 2022 roku wystąpił u boku Andrea Bocellego podczas koncertów na Stadionie Narodowym w Warszawie i w Tauron Arenie w Krakowie.

Poza muzyczną pasją, członków chóru łączy szczególna zażyłość towarzyska, co czyni formację podwójnie radosną :)

Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 w Auli Głównej lub auli A13 (Wydział Mechaniczny).

Zapraszamy w nasze szeregi!

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni