Witamy Państwa na Uniwersytecie Morskim w Gdyni!

 

Nasza Uczelnia obchodziła niedawno jubileusz swojego 100-lecia. Na przestrzeni ostatniego wieku karty naszej historii wypełniały się wydarzeniami, które ze Szkoły Morskiej w Tczewie uczyniły z nas jednostkę uniwersytecką.

Uniwersytet Morski w Gdyni to nie tylko piękne mury zabytkowego gmachu Uczelni czy znane na całym świecie statki szkolne – Dar Młodzieży, Horyzont II oraz Imor, a wcześniej Lwów, Dar Pomorza, Zenit, Horyzont, Jan Turlejski czy Antoni Garnuszewski. Nasza Uczelnia to my wszyscy – studenci, którzy zdobywają tu wiedzę i umiejętności praktyczne, wykładowcy kształcący przyszłe pokolenia, naukowcy prowadzący badania, pracownicy licznych jednostek administracyjnych i naukowo-badawczych.

Uniwersytet Morski to również nasi absolwenci oraz liczni goście odwiedzający kampus Uczelni lub uczestniczący w organizowanych przez nas wydarzeniach, w tym konferencjach naukowych o zasięgu światowym. Bo Uniwersytetu nie zamykają mury a zdobywana tu wiedza „idzie w świat” – na lądy i oceany. Nasi wysoko wykwalifikowani absolwenci pracują na statkach pływających po wszystkich wodach świata, jak również w firmach krajowych i zagranicznych szeroko rozumianej gospodarki morskiej.

Jesteśmy Uczelnią mundurową, o bogatych tradycjach morskich, o horyzontach mających charakter globalny. Działamy sumiennie i konsekwentnie, świadomi swojej odpowiedzialności wobec społeczeństwa i środowiska naukowego.

Nasze ambicje rosną z roku na rok, dlatego sukcesywnie się rozwijamy, nie tylko pod względem naukowym. Modernizujemy i rozbudowujemy infrastrukturę Uczelni, poszerzamy grono partnerów i kontrahentów. Przygotowujemy sale wykładowe i domy studenckie dla coraz większej liczby studentów. Co roku niecierpliwie czekamy na nowych kandydatów, zapewniając, że znajdą tu przyjazne i inspirujące miejsce studiów oraz atrakcyjną ofertę dydaktyczną realizowaną na lądzie i na morzu. Do dyspozycji studentów oddajemy doskonale wyposażone specjalistyczne laboratoria, symulatory, w tym planetarium. Rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego Centrum Sportu i Rekreacji.

Uniwersytet Morski w Gdyni zajmuje jedno z najwyższych miejsc w rankingu światowych uczelni morskich, co oznacza, że nasi studenci kształcą się zgodnie z międzynarodowymi standardami wypracowanymi przez światowe organizacje morskie.

Dziękuję za zainteresowanie Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Liczę, że znajdziecie Państwo na naszych stronach informacje, których szukacie, niezależnie, czy planujecie rozpocząć studia lub pracę, czy już należycie do grona naszej wspólnoty akademickiej.

 

Prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit
Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni