Witamy Państwa na Uniwersytecie Morskim w Gdyni!

Szanowni Państwo!

Uniwersytet Morski w Gdyni, nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się uczelnia państwowa w Polsce, kształci nieprzerwanie od ponad stu lat. Od 1930 roku siedzibą Uniwersytetu jest miasto, które zrodziło się „z morza i marzeń” – modernistyczna Gdynia. W gdyńskim porcie cumują nasze szkolne statki, na których studenci odbywają praktyki – „Dar Młodzieży” i „Horyzont II”, a w marinie jachtowej uczelniane jachty żaglowe – „Nest”, „Almak” oraz „Twins”. W sąsiedztwie mariny stoi budynek naszego Wydziału Nawigacyjnego, uczelniane Planetarium, jak również studencki dom marynarza.

Morze nas definiuje, jest naszym oknem na świat.

Studia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni stwarzają szereg możliwości realizacji zawodowej, pozwalają spełniać marzenia. Nie są to jednak studia łatwe. Wymagają zaangażowania i konsekwencji w realizacji podjętych zadań. Wysoko wykwalifikowani absolwenci naszej Uczelni stają się obywatelami świata – wchodzą na pokłady statków handlowych, pasażerskich, badawczych i wyruszają na morza i oceany, obejmują intratne stanowiska w krajowych i zagranicznych firmach szeroko rozumianej gospodarki morskiej. Są do tej pracy doskonale przygotowani. Podczas studiów zdobywają wiedzę zgodną z międzynarodowymi standardami wypracowanymi przez światowe organizacje morskie.

Nasze ambicje rosną z roku na rok, dlatego sukcesywnie się rozwijamy, nie tylko pod względem naukowym. Modernizujemy i rozbudowujemy infrastrukturę Uczelni, poszerzamy grono partnerów i kontrahentów. Przygotowujemy sale wykładowe i domy studenckie dla coraz większej liczby studentów. Co roku czekamy na nowych kandydatów, zapewniając, że w Uniwersytecie Morskim w Gdyni znajdą przyjazne i inspirujące miejsce studiów oraz atrakcyjną ofertę dydaktyczną realizowaną na lądzie i na morzu.

Do dyspozycji studentów oddajemy doskonale wyposażone specjalistyczne laboratoria, symulatory, w tym Planetarium, jak również nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji. Niebawem jego nowy gmach połączymy z drugim etapem tej inwestycji – domem studenta, który powstanie w obrębie uniwersyteckiego kampusu.

Dla potrzeb sektora nauki i biznesu oddaliśmy z kolei nowoczesne Centrum Offshore. Offshore – akwen między lądem a morzem – jest obiektem naszego szczególnego zainteresowania, ponieważ ten dynamicznie rozwijający się obszar gospodarki morskiej pilnie potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego na wszystkich czterech wydziałach Uniwersytetu uruchomiliśmy studia mające kształcić przyszłe kadry zarządzające segmentem morskiej energetyki wiatrowej. 

Uniwersytet Morski w Gdyni to nie tylko nowoczesne budynki nowych inwestycji, piękne mury zabytkowego gmachu Uczelni czy znane na całym świecie statki szkolne. Nasza Uczelnia to my wszyscy – studenci, którzy zdobywają tu wiedzę i umiejętności praktyczne, wykładowcy kształcący przyszłe pokolenia, naukowcy prowadzący badania, pracownicy licznych jednostek naukowo-badawczych i pracownicy inżynieryjno-administracyjni. Uniwersytet Morski to również nasi absolwenci oraz liczni goście odwiedzający kampus Uczelni lub uczestniczący w organizowanych przez nas wydarzeniach, w tym konferencjach naukowych o zasięgu światowym.

Dziękuję za zainteresowanie Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Liczę, że znajdziecie Państwo na naszych stronach informacje, których szukacie, niezależnie, czy i kiedy planujecie rozpocząć studia lub pracę, czy już należycie do grona naszej wspólnoty akademickiej.

 

Prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit
Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni