Warunki socjalne

Stypendia

Uniwersytet Morski  w Gdyni, chcąc zapewnić swoim studentom wsparcie materialne oraz nagrodzić ich za osiągnięcia naukowe i sportowe, oferuje wiele stypendiów i nagród, m.in.:

  • nagrodę Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni,
  • stypendium socjalne (mieszkaniowe, z tytułu niepełnosprawności, zapomogi),
  • stypendium za wysoką średnią ocen,
  • stypendium za osiągnięcia sportowe,
  • stypendium armatorskie (przyszły pracodawca pomaga studentowi w trakcie trwania studiów).

Studenci mogą otrzymać również stypendium ministra za osiągnięcia w nauce oraz za wybitne osiągnięcia sportowe.

Stołówka

W budynku głównym Uczelni, przy ul. Morskiej znajduje się nowocześnie wyposażona stołówka oraz bufet, które oferują przez cały tydzień smaczne i niedrogie śniadania oraz obiady.

Studenckie Domy Marynarza

Do dyspozycji studentów spoza Trójmiasta oddano ponad 800 miejs w Studenckich Domach Marynarza  Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Akademiki położone przy ul. Beniowskiego znajdują się w pobliżu kompleksu głównych zabudowań Uniwersytetu. Mieszkający w nich studenci mają bardzo blisko na Uczelnię, a z okien swoich pokoi mogą podziwiać przepiękne widoki na miasto, port i morze. Akademik położony przy ul. Sędzickiego mieści się nad samym morzem, przy bulwarze nadmorskim, nieopodal Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Mieszkający w nim studenci mają tylko kilka kroków do plaży miejskiej i centrum miasta. Prawo ubiegania się o miejsce w Studenckim Domu Marynarza ma każdy student naszej uczelni.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Zespół ds. Kształcenia
05.08.2013
Wprowadzenie:
i.wierzbowska 05.08.2013
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 17.04.2020