Osiągnięcia sportowe studentów i pracowników Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

wrzesień – październik 2020

Mistrzostwa Polski w klasie Omega w żeglarstwie

W dniach 18-20.09.2020 w Krynicy Morskiej odbyły się Mistrzostwa Polski w klasie Omega. Rywalizacja prowadzona była w kategoriach Standard oraz Sport. Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentowała załoga złożona z Jędrzeja Charłampowicza (pracownika KLiST) oraz Bartosza Sadowskiego (studenta WM). W trakcie zawodów rozegrano 12 wyścigów przy bardzo zróżnicowanych i wymagających warunkach. Nasi żeglarze pływali w kategorii Sport, w której w stawce 22 jachtów zajęli bardzo dobre czwarte miejsce ocierając się o podium. Tytuł Mistrzów Polski obroniła załoga Marcina Styborskiego z Politechniki Gdańskiej.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu  w Lublinie

W dniach 09 – 11 października 2020 roku reprezentacja UMG wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu. W zawodach naszą Uczelnię reprezentowali: Szymon Romaniec  - WM, Karol Cieślukowski – WE, Maciej Jurgiel – WN oraz Mateusz Gwiazdowski – WM.

W typach uczelni społeczno-przyrodniczych Maciej Jurgiel na dystansie 100m stylem dowolnym zajął 6 miejsce (1:00,15) natomiast Karol Cieślukowski w tej samej konkurencji zdobył srebrny medal z czasem 0:56,08.

Podwójnym medalistą okazał się Mateusz Gwiazdowski zdobywając dwa brązowe medale zarówno na dystansie 100m stylem dowolnym (0:57,07) jak i na 50m stylem dowolnym (0:24,88).

Nasz najlepszy grzbiecista, Szymon Romaniec zdominował tę konkurencję, zajmując dwa pierwsze miejsca na 100m (0:59,71) i na 50m (0:27,15).

Zespól do zawodów przygotował – mgr Mariusz Grabowski – trener sekcji pływackiej UMG.

Finał Pucharu Polski w klasie OMEGA

Finał Pucharu Polski w klasie Omega został rozegrany w Niesulicach w dniach 10-11.10.2020. Nasz Uniwersytet był reprezentowany przez Jędrzeja Charłampowicza (pracownika KLiST) oraz Bartosza Sadowskiego (WM 3. rok).  W regatach wzięło udział 46 załóg podzielonych na flotę Sport (22 jachty) oraz Standard (24). Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych udało się rozegrać 7 wyścigów. Dzięki równej oraz konsekwentnej żegludze reprezentacja UMG zajęła świetne drugie miejsce ustępując tylko załodze aktualnych mistrzów Polski z Politechniki Gdańskiej.

Złota Odznaka Jeździecka dla Wiktorii  Sagan

W dniach 10-11.10.2020 r.  na terenie Akademii Jeździeckiej J. J. Darboven  w Rumi odbył się egzamin na brązową, srebrną i złotą odznakę jeździecką. Studentka Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – Wiktoria Sagan jako jedyna zdała pozytywnie najtrudniejszy egzamin na Złotą Odznakę Jeździecką z wynikiem końcowym 8.5/10.

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów, Seniorów i Masters w Formułach Light Contact/Pointfighting - Nowe Miasto Lubawskie/Kurzętnik

W Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Juniorów, Seniorów i Masters w Formułach Light Contact/Pointfighting, które odbyły się w dniach 16-18.10.2020r. w Nowym Mieście Lubawskim wzięła udział Dominika Cuper-Przybylska – pracownik WE (KEO)  UMG, która  w formule Pointfighting zajęła trzecie miejsce a w formule Light Concat wywalczyła mistrzostwo Polski.

I miejsce koszykarzy UMG w Akademickich Mistrzostwach Polski

W dniach 15 – 18 października 2020 roku odbył się w Łodzi finał Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn.  Było to zwieńczenie akademickich rozgrywek sportowych, które rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku.  Bardzo dobrze w Finale zaprezentował się zespół naszego Uniwersytetu  wygrywając zawody w kategorii uczelni społeczno – przyrodniczych, natomiast w kategorii  otwartej plasując się na 13 pozycji.  Aby dotrzeć do finału nasi koszykarze musieli przebrnąć 3 stopniowe eliminacje. W Pomorskiej Akademickiej Lidze Koszykówki zajęli 3 miejsce awansując do  Półfinałów  Mistrzostw Polski , które odbyły się w Poznaniu (17 - 19 września).   4 miejsce zdobyte w półfinale dało upragniony awans do ścisłego finału.  Porażka w grupie z późniejszym zwycięzcą całego Turnieju – Uniwersytetem Łódzkim – tylko 4 punktami świadczy o bardzo wysokich umiejętnościach naszych koszykarzy. Zespół Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wystąpił w następującym składzie:

Miłosz Warpachowicz, Patryk Granicki, Paweł Granicki, Mateusz Bagiński, Jakub Heleniak, Kacper Dzięgielewski, Kacper Moraczyński, Konrad Niewczas oraz Jakub Łukasiewicz. Trenerem był Zbigniew Baliński.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Iga Kowalska Photo

UMG Zespół ds Promocji