Trwa nabór do programu mentoringowego „IT for SHE”

Trwa nabór do programu mentoringowego „IT for SHE”

IT for SHE to program, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej poprzez pomoc utalentowanym studentkom, absolwentkom, doktorantkom kierunków związanych z nowymi technologiami w wejściu na rynek pracy.

Mentoring to jedna z najskuteczniejszych form zdobywania wiedzy, rozwoju osobistego i wytyczania kierunku kariery zawodowej. Osobista Przewodniczka/Osobisty Przewodnik w świecie IT pomoże studentkom i absolwentkom zwiększyć ich szanse na rynku pracy, zaprojektować ścieżkę kariery i rozwinąć kluczowe kompetencje w branży nowych technologii.

Do Programu Mentoringowego organizatorzy zapraszają studentki i absolwentki kierunków ścisłych, technicznych lub informatycznych z polskich uczelni technicznych oraz z wydziałów ścisłych uniwersytetów. Wyboru mentora/mentorki i rejestracji można dokonać na stronie: https://www.itforshe.pl/pl/#program-mentoringowy

W ramach programu dziewczyny rozwiną umiejętności z zakresu nowych technologii, zarządzania projektami, planowania kariery zawodowej czy też przywództwa. Wszystko to w ramach wyjątkowej, indywidualnej relacji z ekspertami i ekspertkami z najlepszych, globalnych firm technologicznych.

Dzięki doświadczeniu i aktywnej współpracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy z Partnerami - takimi jak: Citi Fundacja Kronenberga - Citi Handlowy, Ericsson, Goldman Sachs, Google, Intel, Motorola Solutions Polska, NatWest, Procter & Gamble, BNP Paribas Bank Polska , Standard Chartered oraz State Street Bank Polska - program „IT for SHE” stwarza niepowtarzalną okazję zdobycia doświadczenia w ramach relacji mentorskiej, nawiązania ciekawych i inspirujących kontaktów w branży IT, a przede wszystkim zaplanowania ścieżki zawodowej w nowych technologiach.

Aplikować można do dnia 28 kwietnia 2024 roku: https://forms.gle/YL8W124ZdZ5fq6Co7

Sukces programu został dostrzeżony i nagrodzony przez Komisję Europejską. Otrzymał prestiżową nagrodę - European Digital Skills Award, w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet.

 

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

B. von Schada Borzyszkowska
19.04.2024