"Dar Młodzieży" - kurs na Bremerhaven

W sobotę 26 kwietnia ok. godz. 15.00 "Dar Młodzieży", żaglowiec Akademii Morskiej w Gdyni, pożegna na ponad 1,5 miesiąca macierzysty port. Fregata kieruje się do Bremerhaven i Hamburga.

Na pokładzie, praktykę marynarską odbywa 140 uczniów średnich szkół morskich ze Szczecina, Świnoujścia i Gdańska.

17 maja żaglowiec zawinie do Świnoujścia, gdzie nastąpi wymiana praktykantów - zaokrętują studenci II roku Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni, którzy popłyną na zlot żaglowców w duńskiej  Frederici, następnie na obchody Święta Morza w Szczecinie (13-15 czerwca).  W Gdyni "Dar Młodzieży" zobaczymy ponownie 17 czerwca - także tutaj fregata uświetni obchody Święta Morza - m.in. obejrzymy pokaz stawiania żagli przy Nabrzeżu Pomorskim.

A.Gosk
25.04.2014