"Dar" powrócił

"Dar Młodzieży" jako pierwszy żaglowiec - uczestnik zlotu "Operacja Żagle Gdyni 2014" - zameldował się w gdyńskim porcie. Fregata Akademii Morskiej, pełniąca honorową rolę ambasadora zlotu, zaprezentowała się na wejściu w pełnej paradzie rejowej. Gdynianie i turyści szczelnie wypełnili końcówkę Mola Południowego i oklaskami powitali załogę oraz studentów. Wejście "Daru" relacjonowało wielu reporterów, m.in. "Panoramy" TVP Gdańsk, skąd także zapożyczyliśmy kilka filmowych kadrów.

15 sierpnia o godzinie 14.00, z pokładu "Daru Młodzieży", prezydent Gdyni pan Wojciech Szczurek, dokona uroczystego otwarcia "Operacji Żagle Gdyni 2014" oraz odsłoni tablicę upamiętniającą wybitną postać w historii polskiego szkolnictwa morskiego, wieloletniego komendanta "Daru Pomorza", kpt.ż.w. Kazimierza Jurkiewicza.

fot. Jerzy Boj

Panorama TVP Gdańsk