Znowu w domu

"Dar Młodzieży" po 10-dniowej nieobecności, tradycyjnie, wejściem południowym wsunął się do Basenu Prezydenta. Żaglowiec, w ramach rejsu szkoleniowego, odwiedził Kilonię podczas tradycyjnego, słynnego morskiego święta Kieler Woche. Do Gdyni wracali studenci I roku Wydziału Nawigacyjnego AMG, odbywający praktykę morską.  Punktualnie o 10.00, zgodnie z planem, fregata z załogą w paradzie burtowej, zacumowała na swym stałym miejscu przy Nabrzeżu Pomorskim.

Manewry, mimo braku wcześniejszych zapowiedzi o powrocie żaglowca, natychmiast zgromadziły na nabrzeżu grupy zaciekawionych turystów. Aparaty fotograficzne i telefony komórkowe zaczęły intensywną pracę.

Podsłuchane na nabrzeżu:

"Ewa, słuchaj, nie masz pojęcia, właśnie jestem w Gdyni, tutaj wpływa taki okręt - Dar Młodzieży - niesamowite...";

"...w lewo, jeszcze trochę, noo... takiego zdjęcia długo nie będziecie mieli...";

"ciociu, wiesz jaka niespodzianka, akurat jak przyszliśmy do portu wpłynął taki wielki żaglowiec,... jaki ? no polski....".   Było jeszcze trochę po niemiecku: ".... schön, wunderbar..."

Po zacumowaniu, komendanta i załogę nagrodzono oklaskami, a świst trapowy żegnający pilota portowego, wzbudził żywe komentarze.

Załączniki:

A.Gosk