Gaudeamus na Pacyfiku - zdecydowanie wschodnim

"Dar Młodzieży" w Rejsie Niepodległości - 7.12.2018 r.

Pozycja: 34°36'59"N, 147°19'31"W; prędkość: 9,7 węzła; 202 dzień podróży, przebyta trasa 24 433 Mm.

Z dziennika Komendanta:

Dawno nie mieliśmy przez tak długi okres żeglarskiej pogody. Już od 5 dni płyniemy non stop na żaglach.  Siła wiatru zmienna, więc stawialiśmy wszystkie rejowe, a teraz płyniemy tylko pod marslami – wiatr jest solidny więc robimy prawie 10 w. Podobno pobiliśmy rekord prędkości tego rejsu – ponad 14 w, ale nie o rekordy nam chodzi.

Szóstego grudnia w Gdyni obchodzono Święto Szkoły, a my zaśpiewaliśmy:

Gdy dzwoneczek się odezwie biegniemy do szkółki,
By się uczyć nawigacji, pracować jak pszczółki.
Dana moja dana szkółko ukochana,
Miło pozdrawiamy, bo Ciebie kochamy.

Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus!
Gaudeamus ……….

Oczywiście liderami tego śpiewania byli członkowie uniwersyteckiego chóru, a ja przez moment byłem „Maksymiukiem” (pozdrawiam Mistrza) dyrygując tym pięknym Chórem.

Szóstego grudnia to także dzień świętego Mikołaja. Nie obyło się bez niespodzianek. Rano zastałem na moich drzwiach przepiękne ręcznie wycinane papierowe ozdoby. Złośliwiec jeden (czyli ja sam) powiedział że to wizytówka – „tu mieszka bałwan i jeleń”, ale sprawcy twierdzą, ze jest w błędzie. Okazało się że wiele innych drzwi zostało podobnie ozdobione. Na podniesieniu bandery Mikołajki wręczyły wybrańcom piękne ręcznie robione skarpety wypchane łakociami. Teraz w różnych zakamarkach statku ruszyła nielegalna produkcja łańcuchów na choinki które mamy dostać w San Francisco -  bosman pilnuje łańcuchów kotwicznych ;-), bo jest konkurs na najdłuższy 

Pozdrawiam

Komendant

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Gosk
08.12.2018
Wprowadzenie:
A.Gosk 08.12.2018
Ostatnia modyfikacja:
A.Gosk 08.12.2018