Na Południowochińskim, w ciszy tropików

"Dar Młodzieży" w Rejsie Niepodległości - 18.10.2018 r.

Pozycja: 14°17'44"N; 117°59'23"E; prędkość: 7,9 węzła; 152 dzień podróży, przebyta trasa 18 091 Mm.

Meldunek komendanta Rafała Szymańskiego: 

Nadal upalnie, tropikalnie. Powietrze gorące, gęste, lekki wiaterek. Każdy wysiłek opłacony litrami wypoconej wody. Ciągłe pytania kiedy się wreszcie ochłodzi. 

Jesteśmy na Morzu Południowochińskim, płyniemy w kierunku Cieśniny Luzońskiej - tam wieje wiatr z NE. Tutaj cisza, słabe podmuchy wiatru są niewystarczające żeby wypełnić nasze  żagle. Praktykanci poznają olinowanie, trenują wchodzenie na reje, stawianie, sprzątanie i klarowanie żagli. Szykujemy się do "zaliczenia" - postawienie wszystkich żagli!. 

Jak pogoda dopisze, wszystko to zostanie sfilmowane i sfotografowane przez nasza ekipę filmowo-reporterska z szalupy i RIB-a. Dzisiaj była już próba filmowania z RIB'a  - podobno zdjęcia są obiecujące.

Pomału rozkręca się życie kulturalno-sportowe. Był już Oceaniczny DKF i rozpoczęliśmy eliminacje do Pierwszych Pełnomorskich Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Nachwytem na Drążku (PPMSPND) pod patronatem Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego.

Plany na przyszłość są obiecujące, ale o tym jak już coś ruszy. Najważniejsze że coraz częściej widzę uśmiechnięte twarze!

Łączę pozdrowienia

Rafał Szymański

Komendant/Master s/v "Dar Młodzieży"

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Gosk
18.10.2018