Pacyfik - spokojny inaczej

Pogoda jest zmienna, ale generalnie sztormowo.  Przez ostatnie dni sporo płynęliśmy na żaglach, ale były też okresy, kiedy musieliśmy wspomagać się silnikami - tak jest w tym momencie. Miedzy jednym a drugim niżem jest strefa ciszy. Aby uniknąć przedzierania się przez centrum nadchodzącego niżu płyniemy bardziej na  południe, niż to pierwotnie planowaliśmy.

Trochę nas pokiwało, a właściwie dosyć ostro - niech to zilustruje zdjęcie klinometru maksymalnego z mojej kabiny. Były trudności w czasie posiłków, ale daliśmy sobie z tym radę i nikt nie chodził głodny. Trochę się rozlało, trochę się stłukło, ale większych szkód nie było. Co najważniejsze, ciężko było dopatrzeć się objawów choroby morskiej. Nie było problemów w skompletowaniu chętnych do pracy przy żaglach, a entuzjazm nie ostudziły nawet bryzgi wody.

Kolejna odsłona Oceanicznego DKF - "Wszystko stracone" - czyli Robert Redford i 100 błędów rzeczowych, które żeglarze i marynarze dostrzec mogą, + ciekawa opowieść jednego z laureatów, który wywrotkę na jachcie zaliczył.

Pozdrawiam w oczekiwaniu na sprzyjający wiatr,

Komendant

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

R.Szymański
26.11.2018
Wprowadzenie:
i.wierzbowska 26.11.2018
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 26.11.2018