"Dar Młodzieży" honorowym Ambasadorem Szczecina

Statek Szkolny Akademii Morskiej w Gdyni „Dar Młodzieży” dołączył do zaszczytnego grona honorowych „Ambasadorów Szczecina”.

Tytuł ten, nadany został Statkowi Szkolnemu „Dar Młodzieży” w uznaniu wieloletnich zasług dla promocji Miasta Szczecin w kraju i na świecie.

Sukcesy żaglowca, będące wynikiem ciężkiej pracy całej załogi, jej poświęcenia, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów i wielkiej morskiej pasji sprawiają, że Szczecin i jego dobre imię rozsławiane są jako ważne centrum żeglarskie o wspanialej, wieloletniej tradycji.

Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że pod żaglami ze szczecińskim herbem młodzież uczy się, że żeglarstwo daje nie tylko przyjemność i satysfakcję, ale buduje pewność siebie, kształtuje charaktery i umiejętność współpracy w grupie.

Zaszczytny tytuł na uroczystej sesji Rady Miasta z rąk Prezydenta Szczecina Pana Piotra Krzystka odebrali JM Rektor Akademii Morskiej w Gdyni, Pan prof. Romuald Cwilewicz oraz

Prorektor ds. Morskich AM Pan prof. k.ż.w. Stanisław Górski.

Rzecznik AMG
04.07.2012