Hogere Zeevaartschool na "Darze Młodzieży"

To już ósmy sezon morskich praktyk organizowanych na "Darze Młodzieży" przez Hogere Zeevaartschool (Akademię Morską) z Antwerpii. Od 2008 roku przez pokład naszej fregaty przewinęło się 1059 studentów i instruktorów belgijskiej uczelni.

Tradycyjnie ok. miesięczna praktyka marynarska realizowana jest na trasie Antwerpia - wyjście na Atlantyk i powrót do Antwerpii. Ostatnio atlantyckim celem tych podróży są portugalskie Azory. W bieżącym roku, "Dar Młodzieży" ze studentami belgijskiej uczelni, odwiedził niewielki port Praia da Vitoria na wyspie Terceira.

Na przejście z Gdyni do Antwerpii mustrują na "Dar" polscy żeglarze zainteresowani pływaniem na dużym żaglowcu. W Antwerpii zaokrętowało 117 studentów Hogere Zeevaartschool, w tym 100 specjalności pokładowej i 17 mechaników oraz 17 osobowa kadra instruktorów i wykładowców. Studenci Akademii Morskiej z Antwerpii to zwykle towarzystwo międzynarodowe. Obecnie praktykę na "Darze" przechodzi 78 Belgów, 32 Francuzów oraz po jednym studencie z Filipin, Maroka, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Senegalu nawet śródlądowej Szwajcarii.

Po kilkudniowym pobycie w Praia da Vitoria "Dar Młodzieży" wraca do Europy - przyjście do Antwerpii zaplanowano na 17 kwietnia. Studentów Hogere Zeevaartschool zmienią wówczas uczniowie średnich szkół morskich ze Świnoujścia i Gdańska. Powrót do Gdyni - 26 kwietnia.

Wybór zdjęć z Antwerpii oraz fotorelacja z tradycyjnych pokładowych zawodów - rywalizacji pomiędzy wachtami - prezentujemy dzięki Tomaszowi Maracewiczowi z załogi "Daru Młodzieży".

Więcej zdjęć Tomasza Maracewicza znaleźć można na:  https://www.facebook.com/Marabut.hm?fref=ts

Studenci Hogere Zeevaartschool na "Darze"

Mer Antwerpii oraz dyrektor belgijskiej Uczelni podejmowani przez komendanta kpt.ż.w. Marka Menke

Antwerpia - port pływowy