Kapitanowie na "Darze"

"Dar Młodzieży" odwiedziła grupa 12 kapitanów pływających w barwach norweskiego armatora Green Reefers z siedzibą w Bergen, przechodzących  szkolenie w ramach powstałego, na stojącym w Gdyni statku „Antares”,  centrum treningowego zorganizowanego przez gdyński management Green Reefers Group .

Jako pierwszą, treningowi poddano  grupę 12 kapitanów zatrudnionych na statkach Green Reefers – byli wśród nich Polacy, Rosjanie i Ukraińcy. Podniesienie jakości pracy to cel nadrzędny przedsięwzięcia. Działanie zgodne z  wytycznymi konwencji STCW oraz rozporządzeniami IMO. Wśród priorytetów treningu, ochrona czystości mórz i oceanów, ochrona powietrza oraz przestrzeganie Konwencji MLC. W ramach kompleksowego programu znalazły się, obok zajęć typowo zawodowych, prowadzonych przez wykładowców gdyńskiego przedstawicielstwa armatora, Akademii Morskiej czy oficerów Port State Control, także spotkania z psychologiem a nawet dietetykiem.

Istotną częścią programu była weryfikacja umiejętności kapitanów, o różnym stopniu doświadczenia, sprawdzana na symulatorach Studium Doskonalenia Kadr Akademii Morskiej w Gdyni. Każdy z uczestników otrzymał odpowiedni certyfikat. Zajęcia prowadził dr inż. kpt.ż.w. Henryk Śniegocki prorektor ds. morskich AMG i prezes SDK AMG.

Wizyta i zwiedzanie żaglowca szkoleniowego Akademii Morskiej „Dar Młodzieży”, zwieńczająca kapitańskie szkolenie, była dla części uczestników nostalgicznym powrotem do studenckich lat,  kiedy to właśnie pod żaglami fregaty rozpoczynali swą marynarską edukację.

Zdjęcia Adam Strużyk Green Management Training Center - Gdynia

UMG Dział Armatorski