Nasi absolwenci na urzędach

Urząd Morski w Gdyni

Z dniem 20 lipca 2016 r. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał kpt. ż. w. Wiesława Piotrzkowskiego na stanowisko dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

Wiesław Piotrzkowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej kierunek Transport Morski i Akademii Marynarki Wojennej kierunek Hydrografia i Oznakowanie Nawigacyjne. Pływał na statkach Polskich Linii Oceanicznych na stanowiskach od asystenta pokładowego po kapitana. W 1995 roku podjął pracę w Urzędzie Morskim w Gdyni i  zajmował kolejno stanowiska kapitana portu Hel, zastępcy kapitana i od ponad 18 lat kapitana portu Gdańsk. Prowadzi także wykłady w Akademii Marynarki Wojennej i Akademii Morskiej w Gdyni. Pełni szereg funkcji m.in. ławnika Odwoławczej Izby Morskiej, egzaminatora Centralnej Morskiej Komisji Egzaminacyjnej, działała także w branżowych stowarzyszeniach i organizacjach krajowych i zagranicznych.

Polski Rejestr Statków

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Polski Rejestr Statków wyłoniło skład Zarządu  nowej VII kadencji. Na stanowisko Prezesa Zarządu powołany został Andrzej Madejski, a na stanowisko Członka Zarządu – Dariusz Rudziński.

Andrzej Madejski jest absolwentem Akademii Morskiej w Gdyni. Karierę zawodową rozpoczął od pracy na statkach jako II mechanik, głównie na jednostkach związanych z przemysłem wydobywczym (offshore). Od 2007 r. związany był z towarzystwem klasyfikacyjnym American Bureau of Shipping, gdzie pracował zarówno w kraju, jak i za granicą. Był odpowiedzialny za nadzór nad realizacją skomplikowanych projektów na potrzeby morskiego przemysłu wydobywczego. W latach 2011-2012, był członkiem międzynarodowego zespołu, który w kooperacji z koreańską stocznią DSME nadzorował projekt budowy platformy wiertniczej w Kazachstanie.

Jak powiedział nowy prezes: „Zarząd PRS S.A. VII kadencji, mając na uwadze 80 lat doświadczeń w pracy na rzecz bezpieczeństwa i jakości na morzu i lądzie, z wykorzystaniem dostępnych dzisiaj nowoczesnych technologii i narzędzi, pragnie wspierać swoich partnerów biznesowych w realizacji ich przedsięwzięć. Ważnym elementem działalności PRS będzie współpraca z ośrodkami naukowymi i badawczymi.”

Dariusz Rudziński związany jest z Polskim Rejestrem Statków od 20 lat - w latach 2013-2016 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Wcześniej służył na statkach jako II oficer, następnie był oficerem portu w Kapitanacie Portu w Gdańsku. W PRS poprzednio pracował jako inspektor terenowy, kierownik placówek w Gdańsku i Pireusie, a następnie dyrektor handlowy.

Wiesław Piotrzkowski

Andrzej Madejski