Szczecin w Gdyni

Uczniowie specjalności mechanicznej Technikum Morskiego ze Szczecina (w strukturze Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej), odbywający praktykę morską na statku badawczo-szkoleniowym "Horyzont II" odwiedzili, w dwóch grupach, także główny kompleks budynków  Akademii Morskiej.

W ramach wycieczki zapoznali się z pracowniami i laboratoriami Wydziału Mechanicznego, odwiedzili także salę Senatu AMG. Mieli m.in. okazję odbycia praktycznych ćwiczeń na symulatorze siłowni okrętowej. Szczecińska szkoła od lat korzysta z możliwości odbycia miesięcznych praktyk morskich na statkach szkoleniowych gdyńskiej Akademii.
Od sympatycznych szczecińskich gości dostaliśmy, obok prezentowanych zdjęć, kilka miłych słów podziękowania: "W imieniu moich kolegów chciałbym szczerze podziękować za gościnę i ukazanie szkoły oraz jej historii, która zarówno dzięki swojej długoletniej pracy jak i innowacyjnym technologiom nauczania jest niezwykle dla Nas ciekawa i godna uwagi przy wyborze szkoły wyższej".  Być może niektórzy z nich zdecydują się na studia w AMG - zapraszamy.

Po 40-osobowej grupie mechaników, zamustruje na "Horyzonta II" czterdziestu nawigatorów ze szczecińskiego Technikum. Inna grupa popłynie w kwietniu/maju na "Darze Młodzieży".

Praktyki morskie na statkach AMG przejdą w bieżącym sezonie, obok studentów Akademii Morskich z Gdyni i Szczecina, także uczniowie średnich szkół morskich ze Świnoujścia i Gdańska oraz po raz pierwszy Technikum Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla.

Zdjęcia poniżej - Dawid Stanek (Technikum Morskie Szczecin)

W warsztatach AMG

Laboratorium silnikowe