REJS NIEPODLEGŁOŚCI - oficjalny harmonogram

Publikujemy oficjalny, zatwierdzony harmonogram historycznej podróży "Daru Młodzieży" dookoła świata w latach 2018/2019 (PATRZ TUTAJ). Uroczyste pożegnanie w Gdyni zaplanowano na samo południe w niedzielę 20 maja. Żaglowiec w podróży spędzi 313 dni (powrót do Gdyni 28 marca 2019). Odwiedzi 21 portów w tym 9 europejskich, licząc Kanary i Azory (Tallin, Kopenhaga, Stavanger, Szczecin, Bremerhaven, Bordeaux, Teneryfa, Ponta Delgada, Londyn), 3 afrykańskie (Dakar, Kapsztad, Mauritius), 4 azjatyckie (Dżakarta, Singapur, Szanghaj, Osaka) i 5 amerykańskich (San Francisco, Los Angeles, Acapulco, Panama, Miami). Dwudziestym drugim portem jest w tej podróży Gdynia.

Pierwsza praktykancka ekipa zaokrętuje 15 maja - będą to uczniowie Zespołu Szkół Morskich ze Świnoujścia (33) i Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej ze Szczecina (29) oraz 70 laureatów konkursu. W sumie podczas całej podróży przez pokład "Daru Młodzieży" przewinie się 534 studentów AMG i uczniów średnich szkół morskich (472 + 62) oraz 400 laureatów konkursu.

WIĘCEJ INFORMACJI O REJSIE NIEPODLEGŁOŚCI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ.

fot. Przemysław Kozłowski

fot. Krzysztof Romański