Festiwal Nauki i Technologii E(X)PLORY 2019

fot. Grupa Vidoq

W dniach od 23 do 25 października 2019 roku Fundacja Zaawansowanych Technologii wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo – Technologicznym zorganizowała Gdynia E(x)plory Week 2019, będący unikalną inicjatywą promującą naukę i innowacje oraz wspierającą młode talenty naukowe i innowatorów. 

E(x)plory Week łączy młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości.

Podczas Gdynia E(x)plory Week 2019, który odbył się w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni, Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentowało Koło Naukowe Towaroznawstwa CARGO, Koło Naukowe Nautica i Koło Naukowe E-biznes.

W dniu 25 października 2019 roku odbyła się Gala Finałowa Konkursu. Wyboru najlepszego projektu dokonało jury złożone z pracowników innowacyjnych firm oraz różnych instytucji naukowych. W jury Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentował dr inż. Damian Bisewski z Katedry Elektroniki Morskiej, który uważa, że Gdynia E(x)plory Week jest wyjątkowym wydarzeniem naukowym skupiającym każdego roku rzeszę niezwykle utalentowanych młodych ludzi – pasjonatów nauki. Najważniejszym punktem tego wydarzenia jest krajowy finał konkursu naukowego E(x)plory, w którym zaszczytną i odpowiedzialną funkcję jurora pełnię już po raz szósty. Poziom naukowy projektów konkursowych, jak co roku, jest bardzo wysoki, a ocenianie tych projektów jest zagadnieniem niezwykle trudnym i pracochłonnym. Z drugiej strony, uczestnictwo w tym wydarzeniu naukowym zawsze sprawia mi wiele radości, daje poczuć dreszczyk emocji i pozwala na doładowanie akumulatorów zastrzykiem pozytywnej energii. Z niecierpliwością oczekuję na kolejną edycję Gdynia E(x)plory Week!

Jury Gdynia E(x)plory Week wyłoniło najlepsze projekty:

  • Nagroda główna, 10 000zł dla Anny Aldony Skierskiej ze Szczecina za projekt „Zmodyfikowane nanokrystaliczne ogniwo słoneczne”.
  • Druga Nagroda, 7 000zł dla Szymona Kanikowskiego z Poznania za projekt „Wykrywacz raka”.
  • Trzecia Nagroda, 5 000zł dla Bartosza Piechockiego z Poznania za projekt „Safe flight – innovative idea for a wing modification” .

Nagrodę specjalną od Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni otrzymał Michał Kaczmarek za projekt pt."Szpot - Sygnalizator Zewnętrzny Palenia Odpadami Toksycznymi". Podczas Gali nagrodę w imieniu Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wręczył dr inż. Damian Bisewski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym naukowcom!

fot. Grupa Vidoq
fot. Grupa Vidoq
fot. Grupa Vidoq
fot. M. Kołodziejczak
fot. M. Kołodziejczak
fot. M. Kołodziejczak
fot. M. Kołodziejczak

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro ds. Marketingu​

Wytworzył informację:

M. Zajk
29.10.2019
Wprowadzenie:
M. Zajk 29.10.2019
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 29.10.2019