Specjalista - Operator Transakcji Morskich

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Platts TOP250 czy Thomson Reuters TOP100. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami, a sprzedaż detaliczna prowadzona jest z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci blisko 2800 nowoczesnych i stacji paliw. W ramach rozwoju energetyki, zakończony został projekt elektrociepłowni gazowo-parowej opartej na kogeneracji we Włocławku, a pozyskanie uruchomienie podobnego projektu w Płocku planowane jest w pierwszej połowie br. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2017 wyniosły ok. 152 mln boe. ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł, PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już pięć razy z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.

Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Specjalista - Operator Transakcji Morskich

Miejsce pracy: Warszawa Nr ref.: KRR03350

Na tym stanowisku możesz rozwijać zawodową karierę będąc odpowiedzialnym za:

 współpracę przy czarterowaniu statków z szefem zespołu Chartering managerem, traderami, pracownikami działów operacji handlowych i Spółek Grupy Kapitałowej ORLEN
 działalność operacyjną, związaną z zafrachtowanymi statkami, w tym monitorowanie realizacji podróży morskich, sporządzanie instrukcji oraz prowadzenie notyfikacji stron, nominacji, umów czarterowych itp.
 kontakty i współpracę z traderami, agentami, brokerami, armatorami, terminalami przeładunkowo-składowymi, załadowcami, odbiorcami oraz innymi stronami związanymi z transportem morskim
 rozliczenia frachtów morskich
 prowadzenie procesów roszczeń i reklamacji, szczególnie roszczeń demurrage
 rozpoznanie rynków związanych z prowadzoną działalnością
 sporządzanie analiz i raportów z użyciem arkusza Excel, prezentacji Powerpoint
 prowadzenie książki zafrachtowań
 udział w rozwoju informatycznych systemów wspierających chartering

Pracując u nas możesz liczyć na:

 stabilne zatrudnienie w nowocześnie zarządzanym koncernie
 atrakcyjne wynagrodzenie, system premii i nagród
 bogaty pakiet benefitów: opieka medyczna, badania profilaktyczne, ubezpieczenie na życie, karty sportowe, karty zakupowe i zniżkowe na paliwo, programy emerytalne i oszczędnościowe, dofinansowanie urlopu, nauki i wypoczynku dzieci i młodzieży, Program Pracodawca Przyjazny Rodzinie i inne
 możliwości rozwoju poprzez udział w różnych formach szkoleń, warsztatów, wykładów i programów mentoringowych, oraz zaangażowanie w wewnętrzne projekty, także zagraniczne, w ramach programu “Rynek Szans”

Jeśli spełniasz poniższe wymagania:

 wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: handel zagraniczny, handel morski, akademia morska
 minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe stanowisku o podobnym zakresie obowiązków – shipping / chartering
 dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, umożliwiająca swobodną komunikację
 bardzo dobra znajomość programów pakietu MS Office (Excel, Power Point)
 umiejętność analizowania i wyciągania wniosków
 umiejętności negocjacyjne
 profesjonalizm i współpraca w realizacji zadań
 innowacyjność
 prawa jazdy kat. B

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie aplikacji on-line poprzez zalogowanie się na naszej stronie internetowej www.orlen.pl w zakładce /Kariera/ Oferty pracy/ składając swoją ofertę na ten proces rekrutacji.

BKS