Bałtyckie lato na DARZE MŁODZIEŻY

Po około miesiącu zmienili się praktykanci na "Darze Młodzieży. Nietypowy sezon skutkiem pandemicznych ograniczeń, toczy się w bałtyckiej scenerii bez zawijania do portów. Jedynym urozmaiceniem było pójście w Ciesniny Duńskie do północnego cypla Półwyspu Jutlandzkiego, gdzie na redzie Skagen pobrano paliwo. Opłynięcie Zelandii - w jedną stronę Sundem i powrót Wielkim Bełtem - pozwoliły urozmaicić krajobraz mijanego lądu. Na Bałtyku spotkali znane ze zlotów żaglowców "Alexandra von Humboldt" i siostrzany "Mir". 

Po zmianie praktykantów, w środę 12 sierpnia, w kolejny etap bałtyckich praktyk ruszą studenci Wydziału Mechanicznego UMG oraz uczniowie średnich szkół morskich z Gdańska i Szczecina. "Dar" wyjdzie z Gdyni w poniedziałek 17 sierpnia kierując się na zachód. Pandemiczny sezon postanowili urozmaicić szczecińscy działacze morscy organizując improwizowane regaty wzdłuż polskiego wybrzeża. Wyruszą w środę 19 sierpnia z redy Świnoujścia - meta na wysokości Helu.

"Dar Młodzieży" 10 września zmieni połowę praktykantów - zejdą uczniowie średnich szkół morskich, zamustruja druga grupa szczecińskich uczniów. Drugi miesiąc zaliczać będą natomiast studenci UMG. 

fot. Aleksander Gosk

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Gosk
22.07.2020