Wizyta rodziny W. Karpowicza

W Sali Tradycji gościła 20 września 2021 r. córka Witolda Karpowicza – p. Maria Karpowicz-Urban z małżonkiem p. Andrzejem Cezarym Urbanem i córką p. Katarzyną Bosak.

Rodzina W. Karpowicza przekazała Sali Tradycji kopie interesującej dokumentacji i fotografii dot. Witolda Karpowicza – absolwenta Wydziału Nawigacyjnego Szkoły Morskiej w Tczewie z 1924 r., kapitana żeglugi wielkiej, I oficera m.in. na statkach „Niemen” i „Poznań”, pracownika kapitanatu Portu Gdynia, inspektora w Urzędzie Morskim, zamordowanego w Piaśnicy w 1939 r.

Witold Karpowicz (1. z lewej) – I of. na s/s „Poznań”, z aktorką Marią Malicką podczas realizacji filmu pt. „Szlakiem hańby”. Film powstał w 1929 r.

J.Stasiak