Global Wind Energy Council Partnerem Honorowym EOW MBA

Z satysfakcją informujemy, że Global Wind Energy Council został Partnerem Honorowym programu Executive Offshore Wind MBA, a Pan Morten Dyrholm, Prezes GWEC i Group Senior Vice President, Marketing, Communications, Sustainability and Public Affairs w Vestas Wind Systems A/S, został Członkiem Rady Programowej EOW MBA.

GWEC jest organizacją członkowską reprezentującą cały sektor energetyki wiatrowej. Z ponad 1500 firmami, organizacjami i instytucjami w ponad 80 krajach, w tym producentami, deweloperami, dostawcami komponentów, instytutami badawczymi, krajowymi stowarzyszeniami energetyki wiatrowej i odnawialnych źródeł energii, dostawcami energii elektrycznej, firmami finansowymi i ubezpieczeniowymi, GWEC jest jedną z najbardziej wpływowych organizacji energetyki wiatrowej na świecie.

GWEC prowadzi aktywność na najwyższym szczeblu międzynarodowym w celu stworzenia środowiska politycznego sprzyjającego rozwojowi energetyki wiatrowej. GWEC i jego członkowie działają na całym świecie, współpracując z lokalnymi i krajowymi rządami oraz agencjami międzynarodowymi, edukując decydentów i społeczności na temat korzyści płynących z energii wiatrowej.

Współpracując z Ramową Konwencją Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC), REN21, Międzynarodową Agencją Energetyczną (IEA), Międzyrządowym Zespołem ds. Zmian Klimatu (IPCC), Międzynarodową Agencją Energii Odnawialnej (IRENE) i międzynarodowymi instytucjami finansowymi, GWEC reprezentuje globalny przemysł wiatrowy, aby propagować osiągnięte postępy, ale także promować nowe polityki i strategie, które pomogą energii wiatrowej osiągnąć pełen potencjał na globalnych rynkach.

Executive Offshore Wind MBA w Uniwersytecie Morskim w Gdyni aspiruje do stawania się platformą wiedzy, pomysłów i relacji, z korzyścią zarówno dla studentów EOW MBA, jak i całej społeczności energetyki wiatrowej. Partnerstwo z Global Wind Energy Council i z pewnością przyczyni się do zapewnienia wyjątkowej wartości Executive Offshore Wind MBA.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

CMEW UMG
28.06.2022