Grudzień 2021/styczeń 2022

W ramach I Festiwalu Nauki, który odbywał się w UMG w dniach 6–7 grudnia 2021 r., Salę Tradycji odwiedziły 6 grudnia młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” w Wejherowie, a także dzieci z gdyńskiego przedszkola „Chatka Puchatka”.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach z dużym zaangażowaniem, chętnie zadawały pytania i z zapałem, niezależnie od stopnia biegłości w pisaniu, wpisywały się do księgi pamiątkowej.

W dniu Święta Szkoły 8 grudnia, po uroczystym posiedzeniu Senatu i wodowaniu ”Słownika biograficznego absolwentów Szkoły Morskiej w Tczewie 1922–1930” w Sali Tradycji gościli krewni „Tczewiaków”: kpt. ż.w. Stanisława Cybulskiego, kpt. ż.w. Jana Ćwiklińskiego, st. mech. Waleriana Grzybowskiego, kpt. ż.w. Michała Leszczyńskiego i kpt. ż.w. Michała Niczki.  Zaś 28 grudnia Salę Tradycji odwiedzili kolejni krewni poległego 2 września 1939 r. st. mech. Waleriana Grzybowskiego, a 17 stycznia – córka absolwenta SM w Tczewie st. mech. Jana Herrmanna.

W uczelnianym muzeum 13 stycznia miała miejsce, w dwóch grupach,  wizyta prorektorów w ramach Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych, która odbywała się w UMG od 13 do 16 stycznia br.

Joanna Stasiak