Licealiści w Sali Tradycji

W ramach zwiedzania Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Salę Tradycji odwiedziła 24 maja 2022 r. grupa uczniów klasy drugiej z XX LO w Gdańsku. Opiekunem grupy ze strony UMG była pani dr Marzena Wanagos z Zakładu Marketingu i Metod Ilościowych na WZNJ.

Z kolei 26 maja Uniwersytet, w tym również uczelniane muzeum, odwiedziło 29 uczniów klas o profilu humanistycznym, biologiczno-chemicznym oraz geograficzno-językowym  liceum ogólnokształcącego w Nowym Mieście Lubawskim.

Uczniowie zapoznali się nie tylko z historią uczelni, niektórymi wydarzeniami z historii polskiej floty handlowej w czasie II WŚ czy elementami tradycji morskiej, ale też  z obecnymi warunkami studiowania w murach Alma Mater Mariniensis, które przedstawił p. Michał Kołodziejczak z Biura Promocji i Komunikacji.

fot. Ewa Piotrowska

Joanna Stasiak