Ørsted Partnerem Korporacyjnym EOW MBA

Z dumą witamy Ørsted jako Partnera programu Executive Offshore Wind MBA prowadzonego przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie Ørsted wzbogaci program Executive Offshore Wind MBA sprawiając, że będzie on dla Uczestników wyjątkowym doświadczeniem edukacyjnym.
 
Wizją Ørsted jest świat zasilany wyłącznie odnawialnymi źródłami energii. Firma z siedzibą w Danii jest obecna na kilku rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych, kilku krajach europejskich i APAC.
 
Polska jest jednym z kluczowych rynków, na których Ørsted istnieje już od 10 lat i obecnie zatrudnia ponad 300 osób (ponad 6,6 tys. na całym świecie). W ramach strategicznego partnerstwa z PGE Ørsted wdroży i będzie zarządzał największą morską farmą wiatrową w polskiej części Morza Bałtyckiego o łącznej mocy 2,5 GW. W ramach drugiej fazy rozwoju polskiego rynku morskiej energetyki wiatrowej Ørsted nawiązał kolejne strategiczne partnerstwo z polskim koncernem energetycznym – ZE PAK, który do 2030 roku jest w trakcie transformacji z paliw kopalnych na produkcję energii wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

To kolejny krok na drodze do neutralności klimatycznej, którą Ørsted osiągnie już w 2025 roku. W ciągu kilku lat drogi prowadzącej do zeroemisyjnej transformacji duńska firma zmieniła się z jednej z największych europejskich firm wydobywających paliwa kopalne w światowego lidera morskiej energetyki wiatrowej.
 
Firma jest największym i najbardziej doświadczonym na świecie deweloperem morskiej energetyki wiatrowej od ponad 30 lat, zainstalowała około 1600 turbin w ramach 32 projektów na całym świecie. Firma rozwija, buduje i eksploatuje nie tylko morskie, ale także lądowe farmy wiatrowe, farmy słoneczne, magazyny energii i elektrociepłownie opalane biomasą, a także dostarcza klientom nowoczesne produkty energetyczne.
 
Strategicznym celem Ørsted jest osiągnięcie około 50 GW mocy energii odnawialnej do 2030 r., z czego około 30 GW ma pochodzić z morskich farm wiatrowych, 17,5 GW z lądowych farm wiatrowych i słonecznych, a około 2,5 GW z innych źródeł, w tym elektrowni na biomasę pozyskiwaną w sposób zrównoważony lub wodóru ze źródeł odnawialnych. W 2022 roku po raz czwarty z rzędu Ørsted został uznany za najbardziej zrównoważoną firmę energetyczną na świecie, według prestiżowego rankingu Global 100 Corporate Knights. Magazyn TIME umieścił firmę w gronie 100 najbardziej wpływowych firm na świecie, które są drogowskazem dla innych firm.
 
Z ogromną przyjemnością oczekujemy współpracy z liderami i ekspertami Ørsted w ramach Executive Offshore Wind MBA.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

CMEW UMG
17.05.2022