Program stypendialny dla maturzystek 2022

Biuro Karier Studenckich zachęca maturzystki 2022, które od października 2022 rozpoczynają studia na UMG, do udziału w programie stypendialnym.

Program Stypendialny dla Dziewczyn w STEM AlphaLab – Perspektywy

Najnowszy program stypendialno-mentoringowy Perspektyw, realizowany wspólnie z firmą AlphaLab Capital, to kolejne z naszych prokobiecych działań podejmowanych z myślą o tym, by zwiększać udział kobiet na studiach i w nauce w obszarze STEM, a dalej – w sektorze nowych technologii. W ten sposób chcemy wspólnie dążyć do harmonijnego rozwoju obszaru STEM, by efektem równowagi płci w sektorze nowych technologii stał się jego niedyskryminujący nikogo (tak w dostępie do stanowisk, jak i w prowadzonych badaniach czy wreszcie w proponowanych komercyjnie innowacjach i rozwiązaniach).

Program rusza w październiku 2022 i skierowany jest do maturzystek 2022 od roku akademickiego 2022/2023 studiujących na Uniwersytetecie Morskim w Gdyni na kierunkach:

  • Elektronika i telekomunikacja
  • Elektrotechnika
  • Informatyka
  • Technologie kosmiczne i satelitarne

Program składa się  się z dwóch elementów:

  • Atrakcyjnego dwuletniego stypendium (30 000 zł na okres X 2022 – VI 2024) oraz bezpłatnego cyklu szkoleń online.
  • Dodatkowo dla 20 beneficjentek programu przewidziany został bezpłatny udział w prestiżowym Women in Tech Camp 2022 (inspiracyjny obóz dla najzdolniejszych studentek) oraz w Perspektywy Women in Tech Summit 2023 (największa w Europie konferencja dla kobiet w technologiach).

 

Więcej informacji o programie oraz zapisy:
https://perspektywy.org/scholarships/alphalab/

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

BKS
06.09.2022