SSE Renewables partnerem Executive Offshore Wind MBA

Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni nawiązało współpracę z firmą SSE Renewables w ramach programu Executive Offshore Wind MBA.  

SSE Renewables we współpracy z ACCIONA Energía ubiega się o przyznanie pozwolenia lokalizacyjnego na budowę morskiej farmy wiatrowej w obszarze 60.E.4 w polskiej części Bałtyku. Decyzja ta jest następstwem ogłoszonej w zeszłym roku współpracy firm przy badaniu możliwości rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na polskim rynku, dążącym do osiągnięcia do 5,9 GW mocy zainstalowanej w offshore do 2030 roku. SSE Renewables we współpracy z ACCIONA Energía  deklarują, że współpraca z Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG wpisuję się w szerszą strategię obu firm dotyczącą zaangażowania lokalnych partnerów w proces inwestycyjny MFW.

Nadrzędnym celem studiów Executive Offshore Wind MBA jest wspieranie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce poprzez kształcenie i doskonalenie wiedzy kadry menedżerskiej sektora morskiej energetyki wiatrowej. EOW MBA to jeden z pierwszych na świecie programów Executive MBA dedykowanych sektorowi energetyki morskiej. Nowatorski kierunek jest przeznaczony dla kandydatów posiadających praktykę w firmach przemysłu morskiego oraz osób z doświadczeniem w innych branżach, planujących aktywność zawodową w sektorze offshore wind.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

CMEW UMG
01.12.2022