Uroczystość w Centrum Offshore

15 września 2022 r. w Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, budowanym w Gdańsku przez Budimex SA, odbyła się tradycyjna uroczystość zawieszenia wiechy, symbolizująca ukończenie najwyższego punktu obiektu. Podczas uroczystości UMG, MEWO S.A. i PGE Baltica podpisały umowę na przeprowadzenie badań środowiskowych dla projektu morskiej farmy wiatrowej Baltica 1. Centrum Offshore UMG będzie siedzibą Instytutu Morskiego UMG oraz Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG. Wzmocni rozwój morskiej energetyki wiatrowej poprzez zapewnienie badań środowiskowych dla inwestycji morskich, kształcenie menedżerów i personelu dla przemysłu offshore, rozpowszechnianie wiedzy i doświadczenia branżowego oraz integrację społeczności morskiej energetyki wiatrowej. Od marca Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prowadzi pierwszy w Polsce i drugi na świecie program Executive MBA dla sektora morskiej energetyki wiatrowej.

Projekt budowy Centrum Offshore jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej - Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

CMEW UMG