Wizyta Ambasadora Królestwa Norwegii

Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce, Pan Anders H. Eide, odwiedził Uniwersytet Morski w Gdyni. Przedmiotem dyskusji było znaczenie transformacji energetycznej w złożonym kontekście geopolitycznym i makroekonomicznym, rola Norwegii w rozwiązywaniu wyzwań klimatycznych oraz działalność Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w zakresie kształcenia specjalistów i menedżerów morskiej energetyki wiatrowej.

Jego Ekscelencja Ambasador zadeklarował intencję Norwegii dzielenia się doświadczeniami w obszarze energetyki odnawialnej oraz pełnienia roli kluczowego partnera Polski w zielonej transformacji.

Pan Ambasador zwrócił się do nowo przyjętych studentów Executive Offshore Wind MBA II ze słowami gratulacji i życzeniami sukcesów.

CMEW UMG