INSPIRATORIUM KARIERY II
INSPIRATORIUM KARIERY II to projekt realizowany ze środków PFRON w ramach pro-gramu ABSOLWENT. Celem projektu jest znalezienie pracy osobom z niepełnosprawnościami, oraz przekazanie im kompetencji i umiejętności niezbędnych do samodzielnego poruszania się na rynku pracy, które będą mogły wykorzystywać również po zakończeniu udziału w projekcie.
Do kogo skierowany jest nasz projekt?
INSPIRATORIUM KARIERY II to projekt skierowany do niezatrudnionych mieszkańców Polski posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, którzy ukończyli studia w okresie ostatnich 5 lat, bądź obecnie są studentami ostatniego/przedostatniego semestru.
Dlaczego warto dołączyć do naszego projektu?W ramach projektu INSPIRATORIUM KARIERY II proponujemy organizację staży, kursy i szkolenia specjalistyczno-zawodowe, finansowanie sprzętu ułatwiającego komunikację i rehabilitację, warsztaty z zakresu obsługi narzędzi pracy biurowej i zdalnej, warsztaty au-toprezentacji oraz zarządzania czasem, pośrednictwo pracy, konsultacje prawne oraz wspar-cie psychologiczne.
Dlaczego u nas?
Oferty pracy dobieramy indywidualnie pod uczestnika projektu. Od wielu lat współpracujemy z różnymi pracodawcami dlatego możemy pomóc Uczestnikowi projektu znaleźć pracę w miejscu, w którym będzie czuł się najlepiej. Po-nadto, dzięki naszemu pośrednictwu Uczestnik ma pewność, że znajdzie pracę w firmie, która jest otwarta na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, a także uniknie pracy u nieodpowiedniego, bądź nieuczciwego pracodawcy.
WAŻNE: Jako Fundacja posiadamy również status agencji zatrudnienia, przez co mamy lepsze dotarcie do potencjalnych pracodawców realnie poszukujących pracowników do swojej firmy. Ponadto Uczestnicy projektu dzięki opracowaniu Indywidualnej Ścieżki Kariery (IŚK) są starannie przygotowani do podjęcia zatrudnienia przez co mają większą szanse od pozostałych kandydatów na znalezienie wymarzonej pracy oraz na jej utrzymanie.
Jak przystąpić do projektu?
Po wypełnieniu formularza kontaktowego (link: https://forms.gle/aGQ5MAgmZAoQKe536) umawiamy spotkanie rekrutacyjne do projektu, w czasie którego szczegółowo omawiamy
wszelkie formalności związane z przystąpieniem i uczestnictwem w projekcie, a także pozna-jemy potrzeby i możliwości kandydata do projektu związane z jego sytuacją zawodową i nie-pełnosprawnością.
Chcesz dołączyć do projektu? Zadzwoń: 736 858 551, lub napisz: biurofaz.org.pl Wejdź na stronę: http://www.faz.org.pl/ Adres: al. Grunwaldzka 103 pok. 2.01, 80-244 Gdańsk
STAŻ ZAWODOWY
Staż to doskonała okazja, aby zweryfikować swoje wyobrażenia o konkretnej branży z rzeczywistością. Dzięki nowemu doświadczeniu można zdecydować, jak w przyszłości kierować swoją karierą zawodową. Warto zaznaczyć, że rzetelne wypełnianie obowiązków stażysty, a także wykazywanie się kreatywnością, otwartością na wiedzę, to przykładowe czynniki, które mogą sprawić, że umowa to staż zostanie zmieniona w umowę o pracę.
W ramach stażu gwarantujemy: stypendium stażowe, badania medycyny pracy i szkolenie wstępne BHP.
WAŻNE: Staż dobieramy wg preferencji oraz predyspozycji Uczestnika projektu, po konsultacjach z doradcą zawodowym i może on trwać do 3 miesięcy.
KURSY SPECJALISTYCZNO-ZAWODOWE.
Śledząc trendy i potrzeby obecnego rynku pracy, proponujemy Uczestnikom projektu zagadnienia związane m.in. z IT, marketingiem, księgowością, logistyką.
WAŻNE: Szkolenia dobieramy indywidulanie do potrzeb uczestnika, dlatego otwarci jesteśmy na inne propozycje kursów. Doradzimy i znajdziemy najlepszych specjalistów – praktyków w danej branży.
WARSZTATY PODNOSZĄCE KOMPETENCJE SPOŁECZNE I CYFROWE
Praca zdalna za pośrednictwem Internetu na dobre zagościła na rynku praca, dlatego posiadanie umiejętności z nią związanych jest dodatkowym atutem, a w niektórych branżach wręcz obowiązkowe. W ramach projektu nasz specjalista ds. komunikacji prowadzi indywidualne warsztaty m.in. z zakresu:
- obsługi elektronicznych systemów komunikacji takich jak MS Teams, Google Meet
- autoprezentacji przed kamerą np. w czasie rozmowy kwalifikacyjnej online,
- obsługi narzędzi zdalnej pracy biurowej i poruszania się w sieci,
- programów i aplikacji ułatwiających zarządzanie własnym czasem i obowiązkami.
Do projektu można przystąpić od 1.01.2023 r. do 30.09.2024 r.