Patronat Honorowy Ambasady Niderlandów nad Executive Offshore Wind MBA

Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie objęła Patronatem Honorowym studia Executive Offshore Wind MBA prowadzone przez Uniwersytet Morski w Gdyni, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej.

Holandia odnotowuje szybki rozwój morskiej energetyki wiatrowej z minimum 4,5 GW na Morzu Północnym do końca 2023 r. Rząd holenderski zwiększył cel morskiej energetyki wiatrowej do około 21 GW około roku 2030.

Holandia pragnie wspierać rozwój tego perspektywicznego sektora w Polsce. Aby ułatwiać współpracę między naszymi krajami i łańcuchami dostaw, grupa holenderskich firm dołączyła do Holenderskiej Agencji Przedsiębiorczości (RVO) i Ambasady Holandii w Warszawie, tworząc program Partners in International Business (PIB) "LinkedbyOffshore Wind". Partnerstwo wspiera i rozwija inicjatywy biznesowe, edukacyjne i rządowe. 

W sektorze morskiej energetyki wiatrowej potrzebne są specjalizacje przyszłości na wszystkich poziomach edukacji. Ten innowacyjny sektor, który stale się rozwija, oferuje wiele możliwości interesującej kariery w międzynarodowym środowisku pracy.
 

W ramach Patronatu Honorowego Ambasada Niderlandów deklaruje współpracę w realizacji Executive Offshore Wind MBA, aby przyczynić się do rozwoju kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

CMEW UMG
02.03.2023