Studenci szkolą się z ratownictwa medycznego

Przebywający na „Darze Młodzieży” praktykanci mają możliwość pod kierunkiem doktor Marceliny Szczepańskiej i ratownika medycznego Mariusza Sękowskiego podniesienia swoich kompetencji z zakresu ratownictwa medycznego i opieki nad chorym.

W ramach dodatkowych cieszących się powodzeniem zajęć, przyszli marynarze wraz załogą biorą udział w symulowanych scenkach różnorodnych wypadków, mając za zadanie udzielić pomocy poszkodowanym. Dzięki tego typu zajęciom kadeci doskonalą swój warsztat i poznają schematy działania w różnych przypadkach, gdzie życie i zdrowie drugiego człowieka może zostać zagrożone. W trakcie ćwiczeń ratownicy wykorzystują sprzęt dostępny na statku tym samym ucząc się, jak w optymalny sposób go wykorzystać i zapoznając się z jego działaniem w praktyce.

Aktualnie „Dar Młodzieży” z odbywającymi praktyki studentami II roku Wydziału Mechanicznego przebywa w angielskim porcie Hartlepool, skąd po weekendzie obierze kurs na Fredrikstad.

B. Tobieński