Webinarium pt. "IAMU Simulator Exercise Database"

W dniu 22 listopada 2023 r., powołana ad hoc grupa robocza IAMU będzie prowadzić webinar „Simulator Exercise Database (SimEd)”. Webinar będzie okazją dla uczelni członkowskich IAMU do uzyskania informacji na temat projektu i poznania zalet wzięcia w nim udziału.

Czego dotyczy projekt SimED?

SimED to jeden z projektów IAMU, który może przynieść korzyści światowym instytucjom edukacji i szkolenia morskiego. Celem projektu jest opracowanie i zapewnienie wysokiej jakości ćwiczeń symulatorowych w zakresie nawigacji, inżynierii, przeładunku oraz innych odpowiednich ćwiczeń symulacyjnych, które można wykorzystać w szkoleniach kompetencji morskich.

Jak działa SimED?

Początkowo pięć uczelni członkowskich uczestniczy w ćwiczeniach symulacyjnych, które przechodzą rygorystyczny proces zapewniania jakości. SimED udostępnia i wymienia ćwiczenia symulacyjne o gwarantowanej jakości z uniwersytetami członkowskimi IAMU, które chcą zostać członkami projektu.

Jakie są wymagania, aby zostać członkiem SimED?

1. Należy być członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Morskich IAMU
  2. Należy wgrać co najmniej 3 ćwiczenia symulatorowe
  3. Należy wyznaczyć co najmniej trzech recenzentów

Jakie są korzyści bycia członkiem w projekcie SimED?

1. Dostęp do szerokiej gamy ćwiczeń symulacyjnych o gwarantowanej jakości, które poprawiają jakość kształcenia i szkolenia marynarzy.
  2. Udostępnianie ćwiczeń oszczędza czas poświęcony na tworzenie nowych.
  3. Kontrola jakości ćwiczeń symulacyjnych powstających w uczelniach członkowskich.
  4. Instruktorzy symulatorów będą mieli możliwość poszerzenia horyzontów szkolenia na symulatorze poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem z innymi instruktorami poprzez spotkania i warsztaty.

Termin webinaru:

Środa, 22 listopada 2023 r., godz. 11.00 GMT
Aby wziąć udział w webinarze, wymagana jest rejestracja.
Link: https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZYqf-yopz4tGNdL5u7p9WdWTi2z01U9s9ZV

Aby uzyskać więcej informacji lub by zostać członkiem SimED, należy się skontaktować z szefem powołanej ad-hoc Grupy Roboczej:

Fredrik Olindersson
Department of Mechanics and Maritime Sciences
Chalmers University of Technology
Fredrik.olinderssonatchalmers.se

Instruktorów symulatorów zapraszamy również do grupy LinkedIn „IAMU SimED”, gdzie mogą dzielić się doświadczeniami oraz omawiać swoje wymagania i projekt z innymi instruktorami.

B. von Schada Borzyszkowska