Czołowa lokata "Daru Młodzieży" podczas pierwszego etapu The Tall Ships Races

Uniwersytet Morski w Gdyni może z dumą zakomunikować zajęcie przez załogę "Daru Młodzieży" drugiej lokaty podczas pierwszego etapu regat The Tall Ships Races na trasie Kłajpeda-Helsinki. Załoga komendanta Rafała Szymańskiego udowodniła tym samym swoje wyjątkowe umiejętności.

Sukces ten jest tym większy, iż udział w regatach stanowi jedynie urozmaicenie odbywających się na pokładzie praktyk studenckich. Podkreślił to Dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich, mgr inż. kpt. ż.w. Dariusz Jellonnek, mówiąc:

Załoga „Daru Młodzieży" uczestniczy w regatach z przyjemnością, a sukces jaki „Dar Młodzieży" odniósł, zajmując drugie miejsce w klasie A, największych jednostek podczas rozpoczętego 27 czerwca, pierwszego etapu prestiżowych regat The Tall Ships Races, to niewątpliwie powód do dumy i radości. Należy jednak podkreślić, że w czasie trwającego właśnie rejsu priorytetem dla Uczelni pozostaje przede wszystkim szkolenie studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Warto przy tym zauważyć, że obok praktyk, które młodzież obecnie odbywa na „Darze Młodzieży", The Tall Ships Races są dla tych młodych ludzi znakomitą okazją do integracji z załogami pozostałych żaglowców, biorących udział w imprezie.

Uniwersytet Morski w Gdyni od ponad 104 lat nieprzerwanie kształci kolejne pokolenia elitarnych kadr związanych z pracą na morzu. Ważnym elementem edukacji na kierunkach morskich są praktyki odbywane przez studentów na statkach szkolnych – szkoleniowo-badawczym „Horyzoncie II” oraz rozpoznawanym na wszystkich morzach i oceanach świata żaglowcu „Dar Młodzieży”.

Dzisiaj rano nasza Biała Fregata opuściła gościnną Kotkę i, kontynuując swój rejs w ramach The Tall Ships Races, zmierza do kolejnego portu, Tallinna.

Cała społeczność akademicka Uniwersytetu Morskiego w Gdyni serdecznie gratuluje osiągniętego sukcesu i życzy dalszych pomyślnych wiatrów podczas kolejnych etapów regat, jak i trwających praktyk. 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

W. Edmunds
10.07.2024