Dzień Otwarty „Daru Młodzieży” w ramach 32. Finału WOŚP

Dzień Otwarty „Daru Młodzieży” w ramach 32. Finału WOŚP

Już 28 stycznia 2024 roku w godzinach 12:00 – 18:00, w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie można zwiedzać statek szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – „Dar Młodzieży”. Żaglowiec zacumowany jest przy Nabrzeżu Pomorskim, vis a vis Akwarium Gdyńskiego.

Medycy na Darze

W trakcie trwania Dnia Otwartego „Daru Młodzieży” w ramach akcji „Medycy na Darze” zorganizowane zostaną warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz technik ratowniczych. Praktykujący ratownicy poruszą takie zagadnienia, jak zaawansowane techniki udrożniania dróg oddechowych, transport pacjenta pourazowego, jak i szybka diagnostyka USG.

Akcja „Medycy na Darze” rozpocznie się o godzinie 12:00. Ratownicy medyczni przez cały dzień będą cyklicznie realizować zajęcia z pierwszej pomocy medycznej na fantomach interaktywnych, transportu pacjenta oraz ćwiczenia z zaawansowanych technik ratowniczych i pomocy choremu. Ponadto odbędą się warsztaty, które przeprowadzi lekarz wraz z ratownikami:

  • godz. 12:00 – I warsztat z USG – Mocni na Starcie (grupa 20 osób)
  • godz. 14:00 – II warsztat z USG – Mocni na Starcie (grupa 20 osób)
  • godz. 16:00 – III warsztat z USG – Mocni na Starcie (grupa 20 osób)
  • godz. 18:00 – zakończenie

Bez wątpienia warto również pojawić się na Nabrzeżu Pomorskim o godzinie 14:00 i 16:00, odbędzie się tu bowiem (w basenie Prezydenta przy burcie „Daru Młodzieży”) pokaz ratownictwa morskiego.

Organizatorzy akcji „Medycy na Darze”: Sztab WOŚP Warszawa #97. Partnerami projektu są: AEDMax, Leardal Medical Polska, Fundacja Mocni na Starcie, OSP RW Gdynia, Sail Team oraz medycy związani z „Darem Młodzieży”.

Licytacje 

Na aukcjach internetowych prowadzonych przez Sztab Gdynia dla Orkiestry, działający przy YMCA Gdynia można licytować uczelniane gadżety i vouchery. Jedną z ciekawszych aukcji jest voucher umożliwiający zwiedzanie “Daru Młodzieży” w towarzystwie Komendanta.

Jednak to nie koniec ciekawych upominków przekazanych przez naszą Uczelnię. Pasjonaci żeglarstwa mogą licytować fragmenty żagla ze statku szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, „Daru Młodzieży”, z autografem Jurka Owsiaka.

Specjalnie z okazji 32. Finału WOŚP studenci oraz pracownicy Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wykonali niezwykłą, marynistyczną lampę, którą – podobnie, jak fragment żagla „Daru Młodzieży” z autografem Jurka Owsiaka – będzie można licytować podczas Wielkiej Orkiestrowej Licytacji w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni o godzinie 18:00.


Zebrane środki zostaną w całości przekazane na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do udziału w licytacjach oraz do udziału w wydarzeniu! Łączy nas wspólny cel!


 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

M. Zajk
24.01.2024